Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a dízeles és a...

Mi a különbség a dízeles és a benzines autó vezetése között?

Figyelt kérdés
mit kell máshogy csinálni? eddig csak benzinest vezettem. 14/l
2011. szept. 21. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Ne vezessél te semmilyet, majd ha meg lesz a jogosítványod, akkor. Egyébként annyi hogy a dízelessel sokkal könnyebben el lehet indulni.
2011. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
A dízelest nehezebb lefullasztani, vagy nem is lehet, hacsak nincs valami baja a kocsinak.
2011. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%

Ilyen formában ez sem igaz, autó és beállításfüggő.

A benzines tanulóautómon, ha kettesben feldobtad a kuplungot, rángatott kettőt és elindult. Nagyonsok 140 ló fölötti dízel meg halott 2000 alatt, gáz nélkül megmozdulni se lehet vele.

És semmit nem kell máshogy csinálni. Érezni kell. De szerintem is hanyagold még egy darabig.

Különben sem lányoknak való a vezetés. Nem hímsovinizmusból mondom, hanem ahhoz, hogy jól tudj vezetni, tudnod kell, mi történik a talpad/kezed alatt. A lányok 99,5%-át pedig ez teljesen hidegen hagyja. Ezért vezetnek általában rosszul a nők.

2011. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16:28: Mi az, hogy nem? Ugorj le a kuplungól sebességben.
2011. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.. arról pedig hogy nem kéne vezetnem

..összesen vagy3-4 alkalommal voltunk fél órát-órát. és ha nem látná rajtam apám, hogy mennyire szeretem a kocsikat, és mennyire szeretnék vezetni, akkor nem vitt volna el egy elhagyatott útra, hogy megmutassa, mit hogy kell, és hogy kipróbáljam. és amúgy ha egy nő nem tud vezetni, akkor már a többi nőnek nem is lehet?

2011. szept. 21. 16:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Diesel-nél többet kell használni a féket, mert jóval kisebb a motorfék, mint benzinesnél, ezért ez kicsit más stílust igényel. Meg kell szokni, ennyi az egész.
2011. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A dízelnél nagyobb a motorfék (azonos lökettérfogat mellett), mivel sokkal nagyobb a kompresszió...
2011. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

dieselt nem szabad agyon pörgetni. Az enyémben 1900 tól jön a nyomaték ugyhogy 3000 fölé ritkán huzatom ki.

Diesel autonál indulás elött hagyd kicsit járni a motort hogy rendesen bemelegedjen. ha turbo diesel akkor az elején ne nagyon nyomd neki hagyd hogy a tudbo is üzemmeleg legyen és ha esetleg komolyabban odaléptél neki akkor leállitás elött hagyd járni alapjáraton pár percig hogy kiméld a turbot.

2011. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Egy átlag köbcentinél (1200-2000-ig) annyi a különbség, hogy míg a benzinest szana-szét kell pörgetned, hogy menjen valahova, addig a dízel meg nyomatékból. Sokkal erősebbnek érzel egy 90LE-s dízelt, mint egy 90LE-s benzinest.
2011. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm! :)
2011. szept. 22. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!