Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsinak régi tulaj papírjai...

Kocsinak régi tulaj papírjai kelhetnek nekem a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Törzskönyv, amit már ugye nem használunk., Régi számlák, tulajdonosi adatok, miket cseréltek anno , Németországbol lett behozva majd ellátva magyar rendszámmal. Opel Astra F 1993
2011. szept. 21. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Törzskönyvet miért is nem használunk?

Én azért a többit sem dobnám ki! Főleg, hogy nem hazai volt.

2011. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyesmit nem szokás kidobni,őrizd meg,amíg a kocsi te üzemeltetésedben és tulajdonodban van.Ha eladod,add át az új tulajnak.Egyedül akkor szabad az ilyesmit kidobni,ha az adott autót elvitted a zuzdába vagy a bontóba,de még akkor sem célszerű,mivel manapság bármelyik hivatalban lehet egy informatikai malőr,és kiköpheti a számítógépük,hogy pl.x évig nem fizettél súlyadót,nem csináltattál zöldkártyát,lejárt a forgalmid,miközben készült rólad egy felvétel,hogy vezettél ittasan,stb.


Csak mondtam három hatalmas nagy kellemetlenséget okozni tudó problémát.

2011. szept. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tartsd csak meg mindet. Idehaza nem szokás, de láttam már olyan 10 év feletti külföldi autót ahol minden számla és papír megvolt. Még ha csak egy ablaktörlőt cseréltek, az is. Ez kellemes tud ám lenni eladáskor, tudod igazolni hogy nem mentek soha 70000 km-t olajcsere nélkül meg ilyesmi.

Szerintem kidobás helyett inkább te is csatolj minden számlát a papírkupachoz.

2011. szept. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendőr nem kér ilyesmiket igazoltatáskor ugye? csak forgalmi, vezetői engedély, személyi esetleg meg max vizsgálódik mi van kocsiban.
2011. szept. 21. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!