Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Spuri-Suli AUTÓSISKOLÁ-ról mi...

Spuri-Suli AUTÓSISKOLÁ-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nem autóadalék meg nem tudom még mit kaptam, hanem iskola ahol a jogsit meglehet szerezni.
2011. szept. 22. 19:16
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
91%
Az előttem hozzászóló hasonló dolgokat írt le, mint amit én is tapasztaltam a Spuri Sulinál. Budai Gábor valóban hajlamos pszichiátriai tüneteket produkáni, így a saját tapasztalataim alapján nem ajánlom (bár időnként normális is tud lenni). Annyival kiegészíteném, hogy az oktató 15 perces ebéd/evés szünete mindíg az én óráimra esett. De az "alakjából" ítélve az sem kizárt, hogy minden tanulóval tartott ilyen szüneteket.
2013. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Szörcs válasza:
50%

Spuri-Suli nagyon jó. Én motoros jogsit csináltam ott tavaly. Lajosnál és Mikinél is voltam. Nagyon profik mind a ketten. Lajos bá kicsit keményebb, de sztem teljesen igaza van. Nem rossz szűrés. Már bocsánat, de töketlenek ne motorozzanak. Szerintem ne is autózzanak, de azt figyelemmel még ki lehet védeni. Én mindenből elsőre átmentem, köszönhetően a kemény oktatásnak. Azóta is jó kapcsolatot ápolok velük, vannak továbbképzések, túrák, jó kapcsolat, jó hangulat, ez itt a reklám helye. Nekem is úgy ajánlotta egy barátom, én is csak ajánlani tudom bárkinek. Persze mindennél van jobb és rosszabb egyaránt, meg hát kinek mi tetszik ugyebár. Nekem nagyon bejött.

Sziasztok! Minden jót!

2013. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az előző előtti hozzászólót megnyugtatom, nem csak az ő óráin tartott kajaszünetet Budai Gábor. Velem előfordult, hogy végigálltuk a sort a McDonaldsban (a McDrive-ban).
2014. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Egyértelműen negativ, senkinek sem ajánlom... Eleve ne ugorjatok be az árképzésnek - alapból olcsónak tűnik, de csak azért, mert az alapórák árát lenyomták, de a kötelezőkén felül kezdőként biztosra veheted,hogy kell még majd 10-20 órát venned, ami alkalmanként már 5400-6000 ft, azaz rászámolhatsz 50-100 000 ft t az alapárra. Az elméleti oktatás jó, korrekt az oktató is - az egészségügyi "tanfolyamot" egy-két ora alatt a titkárnő nyomta le nekünk... az én oktatóm udvarias, rednes volt, de nem igazán figyelt rám, és ezt megszivtam a vizsgákon, mert egyszerűen olyan alapvető probléma-szituációkra nem hivta fel a figyelememet, amibe persze belefutottam. amugy meg mindenben nekem kellett igazodnom hozzá,sosem ért rá délelőtt, rendszeresen feleslegesen más környékre vitt az ügyeit intézgetni - ez néha oké, de kicsit sok volt, és persze nemisemrtem meg eléggé a környéket. Az iskola tulajdonosa, akiről az alső két óra után lemondtam, mint oktatóról, ahogy már többen írták fentebb, egy olyan féreg, akivel soha nem találkoztam még életemben - egy lányismerősömet úgy tanította tolatni, hogy a fülénél fogva hátrahúzta a fejét, velem is inkább úgy viselkedett,mint a katonai kiképzésen lenne - az iskola egészében ugyanolyan primitiv, ő maga. A forgalmi vizsga előtti tanács, amit kaptam, az volt, hogy a vizsgabiztosok fizetése elég kevés, szóval készüljek - de szerencsére ez egy olcsó iskola, szóval nem kell több, mint 30... Ennyi. Jobban jártok, ha olyan iskolához mentek, ahol konkrétan tudnak nektek ajánlani ismerősök egy korrekt oktatót.
2014. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

ugyanaz mint a csiga

rakás.sz.r

2014. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszoló vagyok...nekem is Budai Gábor volt az első oktatóm :D
2015. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én B kategóriát kezdtem a Spuri-Sulinál.

Elméleti oktatás nagyon jó volt. 2 hét alatt lezavarták úgy hogy utána minimális tanulással is átmentem a KRESZ vizsgán. Orvosi alkalmasságira helyben volt lehetőség ugyan annyiért mint amennyit a háziorvos kér érte.

Viszont a gyakorlati rész katasztrófa. Nevet nem szeretnék mondani. Felvettem a kapcsolatot az oktatóval és megbeszéltünk egy időpontot. Onnantól kezdve 2 tanítási órán keresztül amiért én fizettem nem csináltunk semmit hanem a magánéletéről beszélt miközben nagy bölcsességekkel traktált az autóvezetésről. Mikor rákérdeztem hogy mikor indulunk akkor megkaptam hogy ne oktassam ki őt, mert több évtizede oktat, csak tudja mit csinál... aha éppen lehúz pénzzel. A harmadik tanítási órán már elindultunk. Életembe először ültem kormány mögött. Semmit sem mondott hogy kell, csak hogy csináljam. Mikor visszakérdeztem hogy pontosan hogy is megy akkor annyit mondott hogy "ne legyek már ilyen hülye". Rosszul indítóztam, azért kaptam egy nagyobb üvöltést és "hogyha most tönkrement akkor nekem kell kifizetni a 100 ezres javítást". Utána próbáltam kitalálni hogy megy a kuplung minden előzetes ismeret nélkül. Természetesen 2-szer lefulladtam, mind kettőször üvöltözés ment. Utána azt mondta hogy majd ő kezeli a pedálokat, én csak kormányozzak. Onnantól elment az óra még úgy is hogy folyamatosan "haszontalan idióta" minősítést kaptam.

Semmi gáz, szerencsére volt egy nagyon jó barátom akinek mikor ezt elmeséltem rögtön felajánlotta hogy menjek át hozzájuk, és náluk a hátsó kertbe megmutogatja az alapokat meg egy kicsit farolgatunk is. Nagyobb kertjük van mert régen a szüleinek lovardája volt. Ő 1-2 óra alatt megtanított elindulni simán, lejtőn fel, lejtőn le, rükvercbe, és mentünk a kertben pár kört ahol kicsit ráérezhettem milyen váltani.

Ez se volt sok, de nagyon hálás voltam mert így legalább úgy mehettem vissza hogy van egy kis tapasztalatom. Természetesen minden ugyan úgy folytatódott. Kaptam a szentbeszédet és a kiabálást, a kifizetett órából jó ha 10 percet vezettünk, de lehet sokat mondtam. Majd a végén sok bölcsességet kellett hallgatnom a szakmámból kifolyólag mint feljebb olvasható orvostan hallgatónak. A kedvenceim még mindig az "Ezt miért csináltad?" kérdések. Amire ha nem válaszol az ember akkor megkérdezi újra provokatívabban. Ha pedig normális emberként elkezdeném magyarázni hogy éppen mit és hogyan gondoltam akkor jön az "Engem ne oktassál ki!" szöveg.

És ezt már csak tetőzi hogy 2 és fél hónap alatt alig 7 alkalomra kaptam időpontot. Más helyen ennyi idő alatt megvan a gyakorlati vizsga, én pedig míg ott voltam forgalomba se jutottam ki. Főleg úgy hogy óránként kb 10-15 perceket vezettünk kiabálást hallgatva az én pénzemen. Én úgy voltam vele hogy melóban legalább nekem fizetnek hogy a főnök üvöltsön velem. Nem fogom azt a pénz még ok nélküli kiabálásért tovább is adni.

Én váltottam.

2017. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Akinek szüksége lenne a rutinpálya, ill. a forgalmi vizsga részletes leírására, az a Nemzeti Közlekedési Hatóság honlapján keressen rá erre: "tantervi és vizsgakövetelmények", pl ez az A1B leírása:


[link]


Nekem segített!

2017. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%

Én A1B-s jogsit csináltam náluk, Lajosnál, az oktatási színvonalát valahol a nulla és mínusz végtelen közé tenném. Állandó megalázás, ordítozás, kérdésekre kitérő válaszok, hogy véletlenül se tudjad.


Szinte minden alkalommal utalt a kenőpénzre ("ez eddig meglehetősen lájtos volt, nem elég ennyi óra, a mai teljesítményed alapján tuti bukás lesz a vizsgán", indoklás persze elmaradt..) Jó módszer, így nem lehet feljelenteni. Bár számlát sosem adott az órákért, de elnézve a többi hasonló esetet, esélytelen bármit is elérni..


Vizsga előtt mindig lehordott hogy nem vettem elég pótórát, ezért ne lepődjek meg, hogy ma megbukok. Mindezt olyan tahó stílusban, amit senkinek se kívánok. Természetesen mindig megbuktam. Vizsgák után meglepő módon átváltott mézes-mázosba, mindig elkezdte mondani, hogy milyen jól vezettem, dícsért így meg úgy, meglesz ez, nem szabad feladni, vegyek pótórákat és minden rendben lesz..Ez az ő módszere a lehúzásra. Így elhiszed, hogy béna vagy, de azért nem annyira, néhány vagy több pótórával átmész. 33 ezerről indultam, 93 ezer lett a vége...Maradt az iskolaváltás.


Mindenki számára nagyívben elkerülendő!

2017. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Lakatos Csusztusz válasza:
100%
Senkinek nem ajánlom ezt az iskolát. Az iskolavezető egy lekezelő, nagyképű ember aki teljesen beleunt már ebbe az egészbe. A gyakorlati oktatás színvonala egyenlő a nullával. Nem tanít, hanem lecsesz és kioktat....
2018. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!