Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közel 2m magas vagyok, de...

Közel 2m magas vagyok, de nincs most pénzem nagy autót vásárolni, de mégis valamivel járnom kell. (családi okok) Milyen középkategóriás autót vegyek max 500-600E körül, ami még jó is, és rendesen elférek benne?

Figyelt kérdés
Jöhet bármi, benzin vagy diesel, mindenre nyitott vagyok. Min. 96-os, de inkább fiatalabb verda érdekelne...
2011. szept. 24. 13:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hihetetlenek vagytok. Érthetően leírtam mit akarok, csak azt nem, hogy személygépkocsit szeretnék. Na ehhez mérten szerettem volna tippeket... A tököm akar BMW-t, egy középkategóriás személygépkocsi kéne. Kapise?
2011. szept. 25. 20:16
 12/16 anonim ***** válasza:
Aztán ha mondunk valamit, akkor megállapítod, hogy abban bohóc vagy.
2011. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Bemész egy kereskedésbe,aztán ülj bele abba amit kiválasztottál. Ha nem jó,akkor egy másikba. Ehhez nem kell nagy tudomány..
2011. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Szia! Látom sok "segítőkész" válaszoló van. Én 191 cm magas autótulaj vagyok, és elég széles a vállam. Egy 1995-ös Renault Lagunával járok pár éve. Ezt a típust 2001-ig gyártották. Elég nagy hely van benne, nagyon kényelmes, és az általad meghatározott áron hozzá is lehet jutni. Az enyém 1.8-as motorral szerelt, ami egész jól fogyaszt /6,2-7,0 országúton, lábfüggő/. Nem egy gyorsulási bajnok, viszont autópályán nem okoz neki nehézséget a tartósan 140-150 km/h sem. Még a leggyengébben felszerelt típusokban is alap a 2 légzsák, bajuszkapcsolóról vezérelhető rádió, el. napfénytető, el. ablak, el. tükör, immobiliser, infrás kulcs, ABS. A csomagtartó nagy, hátul is el szoktak férni, és a kötelező szervizen kívül nem sok mindenre kellett költenem. Egyébként sem drága hozzá az alkatrész, és abból sem kell sok, csak amennyit a magyar úthálózat meg szokott enni.

A Suzuki Swiftet céges autóként ismertem meg. El lehet férni benne, de csak rövid távon. Ha ketten ültök benne elől, összeér a vállatok, minden váltásnál az utasod lábát ütögeted a váltókarral, és a bal kezed alig fog elférni az ajtótól. Ami a legnagyobb baj vele, hogy olyan rövid az ülőlap, hogy 50-100 km után már nagyon nem fogod találni a helyed benne. Kényelmetlen, de nagyon olcsón fenntartható, nagyon fapados gép. Semmi extra, de örök élet, meg egy nap.

Említette valaki a BMW-ket, ezért leírom mit tapasztaltam ezekkel. 3-as teljesen felejtős. Már az én lábam sem fér a kormány alá, pedig 10 cm-rel alacsonyabb vagyok. 5-ösben már jobb a helyzet, de nem sokkal. Egy 2006-os 530 XD-vel voltam tavaly kint Lengyelországban. Nagyon nem élveztem az utat. Vagy a kormány volt rossz pozícióban, vagy az ülést nem tudtam beállítani, hogy jó legyen, vagy ha mégis, akkor már a tetőkárpit súrolta a hajam. Szóval kisebbe emberekre tervezték, de ez úgyis kiesik abból az árkategóriából, amit nézegettél.

Az E Merci, amit javasolt valaki, jó lehet, ha szerencsésen ki tudsz fogni egy nem lelakott példányt. Ehhez bizony tényleg nagyon nagy szerencse kell, ennél a típusnál.

Remélem tudtam segíteni!

2012. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Gábor19... ***** válasza:
Renault kangoo, vagy mas ilyen "putonyos" autót válasz. Ezeknek nagyon magas a belterülete.
2017. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagy, kozepkategorias auto kell de penzed nincs... Jo bohoc vagy te igy is :D
2019. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!