Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nem terjedtek el a 6...

Mért nem terjedtek el a 6 ÜTEMŰ erőforrások?

Figyelt kérdés
elvileg nagyobb hatásfok = kisebb fogyasztás + nagyobb teljesítmény, mégse gyártják nagyon, mi ennek z oka?
2011. szept. 30. 20:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Alulról átlagos esetben 100 fok körüli olajköd vagy közvetlen olajsugár éri. Az égéstérben ennél sokkal nagyobb hőmérsékletek vannak, és gyanítom hogy a vízgőzzel sem hűlne le 100 fok alá (mert nem tud olyan gyorsan...)

Sejted miről beszélek?

2011. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
akkor régen a gőzgépek hogyhogy nem korrodálódtak?
2011. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A korrózió azért baromság mert a beszívott levegőben is van vízgőz...
2011. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

Hát szerintem azért nem mert ott nem a "száraz" forró felületre nyomták a vízgőzt. (egy turbós motornál simán tud vörösen izzani a leömlő)

Rozsdamentes cuccokkal kivitelezhető lenne simán.

2011. szept. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Meglepett az első két hozzászóló.Aki ennyire primitív annak semmi keresnivalója nincs a neten,nem igaz,hogy mielőtt belöknek pár marhaságok nem tudnak kicsit utána nézni a neten,így csak magukat járatják le névtelenül.

Szerintem azért nem terjed el a 6ütemű motor és a vízbefecskendezéses módszer(mert ilyen is van),mert csökkentené az üzemanyag fogyasztást,ami nem az olajlobbi érdeke.Lehetne olyan kocsit is gyártani ezen felül,ami még a kipufogó hőjét is elektromos árammá alakítja,így a külön a generátort se kéne hajtani,ami megint üzemanyag megtakarítás.

Pont emiatt ilyen drágák a diesel kocsik és az azt hajtó üzemanyag is már sokszor drágább mint a benzin,pedig előállítása lényegesen olcsóbb.Úgy vannak vele az olajcégek,hogy aki keveset akar venni az ő olajukból(mert egy diesel kevesebbet fogyaszt,az fizesse meg máshol...

Na ezért nem terjedt el eddig semmilyen jó alternatíva.

2013. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A ,,vízgőz károsítja a motort" kommentelőket szeretném bevezetni az általános iskolai kémiába egy picit.

A benzin ugye szénhidrogén. Tehát szénből és hidrogénből áll. A szén égése során szén-dioxid, a hidrogénből pedig VÍZ keletkezik MINDEN motorban. Érdemes megfigyelni télen, hogy a hideg kipufogókból elég szépen csepeg a víz, mivel a hideg kipuffon kicsapódik a gőz.

A hatütemű motornál, de még a vízbefecskendezéses négy- vagy kétüteműeknél is gyakran előmelegített gőzt használnak, az ehhez szükséges hőt a motor hulladékhőjéből nyerve, így nincsenek hirtelen durva hőmérsékletváltozások, de a gőz ugyanúgy végzi a tágulási munkát.

2013. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 witriol válasza:
Tudom jó régi topic, de hátha hasznos még. Lévén számomra kicsit szakma. Termnodinamikailag biztos, hogy egy kitűnő ötlet, a korrózió is biztos, hogy könnyen megoldható. Az olajlobbi sem örülne gondolom, ha a világ üzemanyag fogyasztása 1/3-al csökkenne. Ennek ellenére, szerintem inkább a üzemeltetési nehézségek amik nem engedik, hogy ez a konstrukció könnyen elterjedjen. Télen megfagy a víz. Csapvizzel nem megy a dolog, tönkremegy a motor, desztvíz kell, (szerintem az ioncserélt is necces, mert abban Nem Ca,Mg, hanem Na-sók vannak, nem tudom, ha elpárolog az oldószer milyen mechanikai tulajdonságai vannak). A desztvíz nem olcsó, ~100-200 ft/liter. Azon felül bonyolult a motor vezérlése is, pl nem egyenletes az energiatermelése. Komoly egyenetlen járási gondok lehetnek. Már az alacson fordulatú dieselek esetében is nagy küzdelem ezt megoldani.
2014. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Apró probléma, hogy viszonylag kevés a visszanyerhető energia, mert a veszteség nagy része a kipufogó gázokkal távozó hő. A hengerfal (és az egész szerkezet) igénybevétele nagyot nő azáltal, hogy hirtelen vizet fecskendeznek egy forró hengerbe (hiszen a hengerfalban tárolt hőt hasznosítja, azt hűti).
2022. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!