Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öreg kocsiba etanolt? No és a...

Öreg kocsiba etanolt? No és a fogyasztás?

Figyelt kérdés
Fiat Tipo 1.4 központi injektoros kocsimhoz kéne vennem átalakítót vagy menne nélküle is tisztán? Nem mertem beletölteni, mert lehet hogy szar lesz így. Hallottam, hogy némi vizet is tartalmazhat és a tankban is lehet víz előtte. Ez keveredhet az etanollal. min: 6L, max: 8L, vegyes: 7L .. kb. mennyi lehet a fogyasztásnövekedés, illetve korrigálható-e valahogy?
2011. okt. 6. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már úgy felemelték az etanolt , hogy nem éri meg vele foglalkozni sajnos :S kb15-20% kal fogyaszt többet vele a kocsi és most kb 300Ft környékén van. Vagyis ha 20%al többet eszik akkor kb 360ba kerül. Ezért meg kár rizikózni.
2011. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ennyire érdektelen a téma?
2011. okt. 6. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:
felesbe minden gond nélkül megeszi, átalakító a tisztán etanollal való használatnál a hidegindításhoz kell, mert vagy nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudod beindítani az autót átalakító nélkül, tiszta etanollal.
2011. okt. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem is Fiatom van és nem szerette az etanolt,és a szerelőm sem javasolta ugyhogy hagytam a fenébe.Egyébként pedig 20-25%-al olcsobb mint a benzin,és pont annyival fogyaszt többet,akkor meg mi értelme...

Arról már nem is beszélve hogy megeszi a gumi,és műanyag alkatrészeket

2011. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

most becsuktam a szemem, és háromig számoltam...


"Nekem is Fiatom van és nem szerette az etanolt,és a szerelőm sem javasolta ugyhogy hagytam a fenébe.Egyébként pedig 20-25%-al olcsobb mint a benzin,és pont annyival fogyaszt többet,akkor meg mi értelme..."


Neked is fiatod van... -> nem kérdezte senki.

Nem szerette az etanolt -> ez miben nyilvánult meg?

mert, ha teletankoltad tiszta etanollal, naná, hogy nem szerette.

A többiről márkifejtettem párszor a véleményemet.


"Arról már nem is beszélve hogy megeszi a gumi,és műanyag alkatrészeket"


Pff... Na megint ittvan az "okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik" dolog.

ETIL-Alkoholról beszélünk, nem METIL-Alkoholról, hogy megegye a gumi alkatrészeket. Ez egy akkora kacsa, amit bevesznek a tudatlanok, ilyen szöveggel, hogy "A szomszéd bácsi lányának a férjének a másod-unokatestvérének a barátja azt mondta, hogy...".


akkor elmondom, azért bátorkodtam egy tipo-s kérdéshez tényként közölve leírni, hogy felesben simán megeszi az etanolt, mert nekem is hasonló autóm van (Brava 1.4 [az állítólag annyira szar motorral, hogy minden utcában motorgenerált kell rajta csinálni]), és én tiszta etanollal járok vele. az előző autómmal is tiszta etanollal jártam, szinte elsők között voltam, akik ezt tankolták az autójukba az országban. érdekességképpen 3 éve hiba nélkül járok tiszta etanollal a bravával, melegen hiba nélkül megy, indul kikapcsolt átalakítóval is. minusz 20 fokban átalakítóval is első pöccre indul. mivel ismertem az autó előéletét, az üzemanyagszűrőt sem cseréltem ki benne, előző autómmal való tapasztalatom után, amiben még a szűrőt is szétvágtam, és megnéztem mennyi koszt mosott ki a rendszerből. az ilyen válaszokra, amikor hozzá sem szagolnak a témához, nem merték kipróbálni se, de bedőlek a legendáknak, és továbbadják a hülyeségüket, annyira semmi szükség sincsen, hogy elmondani nem tudom.

2011. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Előző: És szerinted a fogyasztásnövekedést lehet korrigálni mondjuk vezetéstechnikai hibák kijavításával? Kezdő óvatos vezető vagyok és még nincsenek berögződéseim, ezért pont ideálisnak tartom, hogy még az elején valamiféle pénztárcabarát vezetési stílust elsajátítsak.
2011. okt. 6. 18:20
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerűbb lett volna az életed ha kocsivásárlás előtt előre gondolkoztál volna, mondjuk gázos kocsit vettél volna, abban még van fantázia de az etanol már lassan a benzinnel egy árban van, de én alapból is fillérbaszásnak tartottam.

De ha ezt a kocsit min 3-4 évig meg akarod tartani érdemes áttaníttatni gázosra, kb 150e központi injektoros kocsiknál, de ha használt (bontott) készletet veszel 60-70-ből megúszod mindennel együtt.

2011. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 turbopocok ***** válasza:
2011. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
ez egy nagyon szép kapcsolás, kár, hogy nem mindenki rendelkezik PIC programozóval.
2011. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 turbopocok ***** válasza:

Ha alul elolvasod a szöveget van benne egy ilyen rész:

"A beégetett komplett PIC és nyomtatott áramkör is megrendelhető nálam."

2011. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!