Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem jó a fűtés az autómban?

Nem jó a fűtés az autómban?

Figyelt kérdés

Elösszőr is nő vagyok, nem igazán értek hozzá...

De... szerintem nem normális h ha ráteszem a fűtést rögtön lemegyek a víz hőmérséklete. Már nem is merem rátenni a fűtést, mert azt "hallottam" akkor meg a motornak lesz v.mi baja. Majd elviszem szerelőhöz, de kíváncsi lennék h szerintetek mi romlott el? (Opel Corsa B 1.2)


2011. okt. 17. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha bekapcsolod a fűtést ez kb normális mivel a vízhőmérséklete azért megy le mert jobba megkeringeti a dolgokat így a külső hideg levegőt jobban befújja amit a motor felmelegít és az megy be az utastérbe de a hideg levegő a hűtőbordáknál lehűti a vizet. Egyébként ez nem baj mert legalább nem fog szétforrni a motor és nem fog károsodni sem, de tudtommal 1-2 percig kell járatni a motort hogy fel melegedjen üzemi hőmérsékletre.
2011. okt. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" ha ráteszem a fűtést rögtön lemegyek a víz hőmérséklete. "


ezt hogy kell érteni ?

2011. okt. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy kell érteni, h párc perc járatás után elindulok normálisan (vigyázok rá nem hajtom szét hidegen) és kb. 5-10 perc után már 90 C-os a víz, ha ilyenkor rátekerem h meleg levegőt fújjon, akkor 1 perc múlva lemegy a mutató. És ha rajta hagyom a meleg levegőn akkor ez így is marad. Ha hideg levegőre állítom, akkor visszamegy a víz hőfoka 90 C -ra.

Ha fűtésre teszem (meleg levegőre tekerem) nem az a normális h a víz hőfoka ugyanannyi marad?

2011. okt. 17. 11:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez elvileg normális! Hiszen egy plusz radiátorfelületet kapcsolsz rá a rendszerre amit az utastéri ventilátor folyamatosan hűt, tehát az egész kocsi forró vizéből lopja a hőt.
2011. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem normális. Termosztát-gyanús. Pár ezerből megúszod.
2011. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Megoldódott azóta a problémád?

Nálam is ez a helyzet sajnos. Termosztátra tippelek én is.

2012. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen megoldódott! Termosztátot cseréltek+akkor már fagyállót is! Azóta már sokszor melegem is van....
2012. febr. 3. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:
NEM szabad járatni az autót! Minél előbb el kell vele indulni motor indítás után! Ez a motor kopása miatt fontos, mert ha járatod akkor előbb el fog kopni! Egyébként ez az Opel könyvébe le is van írva legalábbis az enyémbe :) (2008-as Corsa)
2012. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!