Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg sokkal de sokkal...

Tényleg sokkal de sokkal többe kerül egy autó autómata sebességváltóval mint manuálissal?

Figyelt kérdés

Pl van egy olyan autó mai mondjuk 2 millió forint. (csak mondtam egy számot...) és mondjuk manuális. Tényleg igaz hogy az autómata sebváltós verziója belekerül akár pl 4 millióba is?


Vagy kb mennyivel kerül többe? (most a sima autómatára gondolok, nem arra amikor egyszer autómata egyszer átváltok manuálra...)


És egy autóba beleszerelni? (értelem szerűen kuplungot meg kiszerelni)

Melyik drágább?



Mert inkább használt autót szeretnék venni de fogalmam sincs hogy mi mennyibe kerül.



Tényleg akár a dupláját is ki kell fizetni egy autónak hogy ha autómatát szeretnék?

(tehát sima autómata, nem duplakuplungos(!!) hogy át tudom váltani egyszer auto.-ra egyszer manuálra ilyen nem kell)


2011. okt. 13. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
drágább, többet eszik, az alkatrész is drágább szóval sztem nem éri meg:) meg egy autó legyen manuális és te irányísd
2011. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát azért többet nem eszik annyira....de mennyivel drágább?

A manuálisat nem szeretem...mindíg félek hogy lefulladok stb + izgulok hogy mikor kell melyikbe kapcsolni, jóba kapcsoltam-e stb...:\

Nah meg a halálom...a kuplung csúsztatás

2011. okt. 13. 13:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Használtan semennyivel nem drágább, mert az emberek nem akarnak automatát venni, és így egy kisebb autónál teljesen eladhatatlan kategória.
2011. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De a beszerelésére értettem hogy használtnál kb mennyi:)

Pl egy Daewoo Tico-nál :D

2011. okt. 13. 16:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem annyival drágább, használtan meg végképp nem. A beszerelést szerelővel kell megbeszélni...
2011. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jó de mondjuk van egy manuális 200ezres Daewoo Tico.

Most pl ha elvinném a szerelőhöz úgy nagyjából (vagyis kb) mennyibe kerülne ha azt kérném hogy szereljék át autómatára ?

2011. okt. 13. 18:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez többe kerülne, mint az autó! Ilyenen véletlenül sem gondolkodj, nem olyan egyszerű folyamat.
2011. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán szoktak manuális autót automatává alakítani, mert drágább lenne a leves, mint a hús.

Olyat kell venni, amit gyárilag úgy készítettek és kész.

Használtan nem drágábbak a kéziváltósnál, mert nem keresettek. Ebben az európaiak, de kiváltképpen a magyarok elég keményvonalasak és dogmatikusak. Általános automataváltó undoritiszben szenvednek, pedig egy "A-ból B-be" autóban, amit többnyire a városi tötymörgéshez használnak, a legjobb választás.

2011. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
de nem értem minek neked egy autómata autó?miért nem jó a manuális?
2011. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert egy láma és nem tudja kezelni
2011. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!