Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jövő héten lesz a B-s rutinviz...

Jövő héten lesz a B-s rutinvizsgám, de már most tönkremegyek a parától. Mit csináljak, hogy ezt legyőzzem? (Lent a többi. )

Figyelt kérdés

Így a 3. x-re jutottam el addig, hogy legyen végre jogsim. Eddig csak azért nem volt, mert rettenetesen féltem a vezetéstől, a forgalomtól. Az elmélettel semmi bajom, könnyen ment a kresz meg az elsősegély, de ez... pfh. Négy plusz órát vettem, többre már nincs idő, és lehetőségem se gyakorolni, pedig úgy érzem, nagyon kéne még. Az a baj, hogy annyira ráparázok, hogy szó szerint remegek a kormány mögött, és mindig elrontok valamit. Le lehet ezt küzdeni valahogy?

Egy kétségbeesett, parázó nőszemély.


2011. okt. 15. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én akkor kezdtem el élvezni a vezetést, amikor már nem ült mellettem az oktató. Ez az ami engem nagyon stresszelt, hogy valaki folyamatosan figyeli mit rontok el...

Pedig egy ember sincs az úton, aki néha nem ne hibázna. Pl elfelejt indexelni,vagy átcsúszik a piroson, nem enged el egy gyalogost... ugye gyalogosként te is látsz ilyet nap mint nap.

Szóval nem kell a tökéletességre törekedni... próbáld meg élvezni a vezetést, hogy te irányítod az autót, a sebességet, hogy ez mekkora vagány dolog.


Amit javaslok - bár tudom nem legális - hogy vezess valahol egyedül, valami kihalt helyen vagy éjszaka nem forgalmas utcákban, ahol nem járnak rendőrök. És ez majd ad egy kis magabiztosságot.


Érdekességként: Angliában ha letetted a kresz és a rutin vizsgát nem vagy köteles forgalmi órákat venni, hanem csak ki kell tenned egy L betűt a kocsidra és mehetsz az útra... jogsi nélkül. A feltétel hogy üljön melletted valaki akinek már 4 éve van jogsija. Aztán amikor van elég tapasztalatod leteszed a vizsgát és kapsz jogsit. Mennyivel barátságosabb rendszer nem? (bár esélyesebb vagy a vizsgán ha van oktatói ajánlásod... hehe)


Nah szóval légy magabiztos és élvezd! Sok sikert!

2011. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak akiknek nem való a vezetés
2011. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért kell félni??

Légy figyelmes urald a kocsit ne az uraljon téged. Végülis csak 1 darab vas.

Min melyik feladaton szoktál megbukni??

2011. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes dolog. Mivel parázól, ezért hibázól, és a hiba miatt mégjobban parázol, ördögi kör. A poén az, hogyha nem paráznál simán meg tudnád csinálni a feladatokat, mert tudsz már annyit. Igaz az ember olyankor nem érzi hgoy tök egyedül is meg tudja csinálni, de hidd el, meg tudod csinálni.


Igazából ez az egész nem is az autóvezetésről szól, hanem arról hogy te mennyire tudsz nyugodt maradni. Ha nyugodt leszel, meglesz, ha túlizgulod, szinte biztos a bukás. Agykontroll módszerrel koncentrálj arra, hogy sikerülni fog és hogy nyugodt fogsz maradni a vizsgán. Mi a legrosszabb ami történhet? Nem sikerül. Na bumm, 5 ezer ft, mész megint.


Igen le lehet küzdeni, önismerettel és öntréninggel (aminek furcsa mód semi köze az autóvezetéshez). Te tudod magadnál m ilyen módszer vált be, azt kell alkalmazni. A lényeg hgoy nyugtasd magad.


Az illegális vezetést így vizsga előtt semmiképpen nem javasolnám. Ha most valaki másik autóval "keresztbe tanít" annak nagyon rossz vége is lehet, többet bénázhatsz a tanuló autóval mint most, szóval ez szeritnem felejtős.

2011. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, sikerült! :D
2011. okt. 17. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!