Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hangszórót vegyünk a...

Milyen hangszórót vegyünk a kalaptartóba?

Figyelt kérdés

Most készülünk rádiót venni és kell még hátra hangszóró.A rádió a 3 közül valamelyik lesz-- Pioneer,kenwood vagy JVC

Milyet érdemesebb venni hozzájuk? Kerek vagy ovál?? 100w-osat akarunk de ne legyen drága,jól szóljon(nem akarjuk szétdönteni az autót de szeretjük ha hangos a zene)

Valami jó márkát tudtok ajánlani esetleg link?3utasat mondták,hogy azt vegyünk. Az mit jelent? Miben más a 2 utas? Rendelnénk minkegyiket.Nem vagyunk szakértők,ezért kérek segítséget,márkában stb...

Köszi a segítséget!!


2011. okt. 16. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha lehet ne bazi nehezet,mert a súlyától eldeformálódik 1-2 éven belül a kalaptartó,és olyan lesz mint a fordított teknő,illetve széttöredezik. Saját tapasztalat.

A 2 utas...az 2 hangforrást tartalmaz egyben,egy mélyet és egy csipogót(magasat)A 3 utas az mély,közép és magas hangsugárzót tartalmazz egybe építve. Lehet egy márkás 2 utasként sokkal-sokkal szebb hangázású mint egy gagyi 3 utas,úgyhogy ez nem 100% igaz hogy a 3 utas szebb hangot produkál.

Sokkal fontosabb a helyes polaritással(+ és - az összesen egyformán legyen 100%ra tutin) való bekötés, illetve a magnó erősítőjének valós teljesítménye dominál.

2011. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi! És 2utas ami nem gagyi milyen áron vannak?
2011. okt. 16. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Én oda olyat vennék amit egy kis fúrással, faragással belehet szerelni és nem csak fogom odateszek egy hangfal dobozt és jól van mert úgy könnyen eldeformálódhat. Egyébként JVC márkát javasolnám mert az tuti jó nekem már lassan 9 éve ilyenem van sosem volt baja nagyon szépen muzsikál még mindig. de a kenwood se rossz ha abból tetszik meg neked valamelyik. Hangszóróból meg olyat érdemes venni ami egyezik a rádióéval tehát ne legyen se túl kicsi se túl nagy teljesítményű mert akkor élvezhetetlen lehet.
2011. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy pár 3 utas Pioneer ovál hangszóróm van,az elég szépen tud szólni,nem is túl nehéz,nem deformálódott el a kalaptartóm.Mostani árát nem tudom sajnos.A teljesítménynél a fontosabb adat a "Nom Power",ami alacsonyabb,annak a számnak legalább 60-80wattnak kell lennie,másképpen semmit nem ér,mert gyenge lesz,nem fogja bírni,torzít.Vagyis úgy értem,hogy amit kiemelnek a gyártók,hogy pl.100 watt max power,az csak a legmagasabb érték,amit még hiba nélkül elvisel a hangszóró.Hogy kerek vagy ovál,az szerintem ebben a kategóriában majdnem mindegy,de az ovál nagyobb teljesítményű általában,ugyanannyi pénzért.Csak a gagyi márkákat kell kerülni,mint Sal meg Futachi.A rádió mindhárom jó választás lehet,de mondjuk én az Alpine-t szeretem(bár ez nem volt a kérdésben).
2011. okt. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!