Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell kiszámolni egy...

Hogyan kell kiszámolni egy autó fogyasztását?

Figyelt kérdés

Tudom, van már ilyen kérdés, és az rá a válasz, h tankold tele, menj vele 100 km-t és meglátod...

De Én arra lennék kíváncsi, hogy ha van egy kocsi, aminek tudom az adatait, h mekkora a motor, meg teljesítmény meg benzines vagy akármi... hogy ennek hogy tudnám kiszámolni, h kb. mennyit fogyaszt?

Tudom h sok mindentől függ, de csak úgy kb.

Csak mert Nekem még nincs most autóm, de szeretnék venni.

És nem mindegy, hogy milyet veszek, hogy tudom fenntartani.

Sok tetszik, és így könnyebb lenne a választás.

Köszi előre is! :)

Üdv.


2011. okt. 20. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt igy nem tudod kiszamolni.

Meg kell nézni a [link] -n, illetve megkérdezni pár embert.

Minden autónál, még típuson belül is lehet más. Függ a lábtól, vezetési stílustól is.


Jellemzően 8 lityi körül számolva egy évben kb 300-400e ft-ot fogsz eltankolni egy évben 10e km-t megtéve.

2011. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja értem. :/

Azt hittem ki lehet valahogy számolni a motor meg teljesítményből... vagy vhogy.

Azért köszi!:)

2011. okt. 20. 23:24
 3/7 anonim ***** válasza:

A fogyasztás nem egy fix, rögzített érték, pl. hogy 1.6-os motor esetén ennyi lóerőnél ennyi.


Kb. kismillió dologtól függ elkezdve a motor elhasználtságától, a külső hőmérsékleten át, egészen odáig hogy a tulaj esetleg fenthagyja-e a síboxot még nyáron is a tetőn.


A jellemző tapasztalatokból lehet kiindulni de optimális vezetéssel akár 0,5 liter is spórolható. Én még csak most tanulok vezetni, 8,5 literes fogyival kezdtem. Az autóbbi két hétben 7.5 volt, de még csak most jön a tél. Ha télen tudnám tartani a 7.5t, akkor mondhatnám hogy valóban csak a vezetési stílus változtatásával 1 lityi különbség van...


Ugyanakkor csodák nincsenek, valszeg neked is annyira fog kijönni mint a nagy átlagnak.

2011. okt. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet így kiszámolni, mert pl egy Opel Astránál az 1.4-es sem eszik semmivel kevesebbet, mint az 1.6-os!
2011. okt. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általános iskolai tananyag.

Megtett kilométer kontra üzemanyag mennyiség.

Semmi köze a teljesítményhez vagy a motor köbcentijéhez hacsak nem az,hogy ELVILEG többet fogyaszt ami nagyobb.

Ülj le,egyes!

:))

2011. okt. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Te nem figyeltél, ülj le egyes, ugyanis a kérdező ezt írta:


"Csak mert Nekem még nincs most autóm, de szeretnék venni. "


Nehéz lesz tankolnia egy olyan autót ami még meg sincs neki.... :P


Amúgy végre egy értelmes ember aki autó vétel előtt tudni is szeretné hogy mennyit eszik a kocsi, és ennek ismeretében felelősségteljes döntést hozni. Nem csak úgy megvenni, "aztán lesz valahogy" majd sírni hogy nem tudja kifizetni a 10 literes fogyit...

2011. okt. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:D :D :D

Köszi a válaszokat! :)

2011. okt. 22. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!