Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg megbuktatnak ilyenért...

Tényleg megbuktatnak ilyenért a forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
ma volt a vizsgám és már majdnem véget ért a vizsga, a vizsgabiztosnak is tetszett ahogy vezettem, még mondta is hogy nagyon jól megy, egy kis utcában egyenrangú utak kereszteződésénél jobbra pillantottam, és láttam, hogy nem jön senki, ezért inkább nem nézelődtem többet, hanem mentem tovább. erre a vizsgabiztos mondta hogy ezt így nem lehet, és rögtön helycserét kért az oktatóval (értem hogy jobban meg kell figyelni a jobbkezest, de ilyenért rögtön bukás nem hiszem hogy jogos, főleg, hogy tényleg nem jött senki jobbról)
2011. okt. 28. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézik nagyon, nekem anno külön a számba rágta az oktató, hogy ezeknél a jobbkezeseknél lassítás és szinte a szélvédőig előrehajolva sasoljak :) nagyon nézik ezt és néhány olyan dolgot amit a napi rutinnál milliószor elkövet az autósok 99%-a.
2011. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor valószínűleg ez volt nálam a gond, hogy az oktatómmal egyszer voltunk csak jobbkezes útkereszteződésnél, és még akkor sem mondta el, hogy is kell azt rendesen megoldani
2011. okt. 28. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért balra is illik vetni egy pillantást hiába jobbkezes utca!

Jöhet balról mentőautó (nem mindig hallani a szirénát). Nem beszélve arról, hogy az a jobbkéz, amit meg is adnak. Ha jön egy birka bringás, vagy valami barom, akkor nem árt ellenőrini, hogy egyáltalán észre vett-e, és meg akarja-e ani az elsőbbséget!

No ezért ne csak jobbra nézz!

2011. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Öszintén megmondva a szerencse kérdése is. milyen a vizsgabiztos ,mennyire tűnik fel neki mit csinálsz meg stb..

Engem mindíg a tükrök miatt cseszegetnek. Gyakorlatilag én többet nézek hátra mint előre. Pláne körforgalomban. Örülök ha egy pillantásnyi időm van belenézni ,mert már jön a körforgalom kijárata jönnek befelé ész nélkül majd van énnekem a fejem forgatni meg másodpercekig nézni azt a tükröt.. Az a vicc hogy még a rámpára háttal rátolatásnál is azt mondják nem nézek a tükröt. De azért precizen 10 cm re megállok párhuzamosan. Na most próbáljon meg valaki tükör nélkül tolatni pláne teherautóval :S Nincs is belsőtükre ha hátranézel egy falat látsz csak. :P

2011. okt. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jobbkezes tipikusan ilyen szivatós történet:


Arról nem lehet vita hogy a jobbról jövőnek elsőbbsége van.


A legtöbb esetben (és ezt nem feltétlenül rád írom, hanem akitől esetleg láttad ezt az életben) a vezetők elpillantank jobbra, ok, nem jön senki, mehetek. Ennél rosszabb az a feltételezés, hogy " jobbról nem szoktak jönni" illetve " jobbról úgysem jönnek"...


Számoljunk egy kicsit:

Mész mondjuk 30-al, 30km/h --> / 3,6 = kb 8 métert tesz meg az autó 1 sec alatt.


Ha elnézel jobbra, "hurrá nem jön senki", ezalatt kb 10-13 métert tettél meg. Ilyen távolságból az éles szög miatt adott esetben az a kereszteződés nem látható be. Tehát hiába is jöttél szabályosan, hiába is néztél oldalra, mire a gázra taposnál, odaér a keresztben jövő (akit addig nem láthattál), akinek ügye elsőbbsége lesz veled szemben...

Te meg szépen belerongyolsz...


Ezért (főleg vizsgán a ráutaló magatartás miatt) inkább jobban le kell lassítani egészen addig amíg a kereszteződés normálisan belátható nem lesz... Akkor körülnézni és dönteni...


Persze vannak genyó VB-k. De lehet hogy úgy ítélte meg, hogy az adott helyzetben nem láthattad be a kereszteződést olyan távolságra, hogy teljesen biztonsággal tudhasd, hogy nem jön oldalról senki...


Tulajdonképpen a fenti számítás miatt a keresztező utat kb 30-40m-re lenne jó belátni. Az kb 3-4 háznyi. Gondolom Te beláttál mondjuk 5m-nyit, és ezt kevesellte a VB.


Azt szokták mondani hogy a jobbkezes sarkot úgy kell megközelíteni, hogy "biztosan jönnek, és biztosan el kell engednem a jobbról jövőt...".


Vizsgán pedig tessék jó ráutaló magatartást tanúsítani, kicsit "színészkedni", túljátszani a dolgot, látványosan mozgatni a fejed, ezzel is jelezvén a VB-nek, hogy te márpedig mikor, hova nézel, mire figyelsz... Nem elég egy "eltévedt odapillantás..."

2011. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most már belátom, hogy ez rögtön bukást jelent :) következő vizsgán már nem fogok ilyenen elvérezni. utolsónak plusz köszönet a tippekért, azokat is megfogadom a vizsgán
2011. okt. 30. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!