Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgán egy ilyen...

Forgalmi vizsgán egy ilyen záróvonal átlépésért megbuktatnak?

Figyelt kérdés

Eddig egyszer voltam forgalmin és azért buktattak meg a finistől kb. 1km-re (vagy még annyi se), mert elkezdett szakadni az eső (nem vezettem még esőben, bár tudom nem kifogás) és mikor az ablaktörlő lapátja elhúzta a szélvédőről a vizet, akkor láttam, hogy egy olyan záróvonalat lépek át, ami kb. 2,5m hosszú, teljesen felesleges oda (nem is értem miért van ott), és a normál fehér színhez képest nem is volt szinte észrevehető, nagyon elkopott, plusz tiszta gané volt.


Sajna megbuktam, pedig mondta a vb, hogy mindent példaértékűen csináltam, még volt olyan helyzet is, hogy a részeg biciklis kijött elém, mikor nekem volt elsőbbségem és azt is megoldottam tökéletesen, úgy, hogy még balesetveszélyt sem teremtettem a satufékemmel, ezt külön ki is emelte, hogy itt a 90% elvérzett volna ...


A kérdés: Mindig meg kell buktatnia a vb-nek a záróvonalon átlépőket, vagy csak én kaptam szigorú vizsgabiztost?

Oktatóm azt mondta, hogy a legszemetebbet kaptam, meg, hogy simán át lehetett volna engednie, ha szorult volna belé egy kis jóindulat, főleg a biciklis eset után, de nem tudom eldönteni, hogy vigasztalni akart, vagy tényleg így van


2011. szept. 6. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, mindig. Záróvonal átlépés-ráhajtás súlyos szabálytalanság.
2011. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a biciklis esetet amúgy hogyan oldottad meg? (vezetni tanulok én is :D )
2011. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Záróvonal tényleg bukás.
2011. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2. hsz:


Legtöbbet a figyelmemnek köszönhettem, ugyanis feltűnt, hogy a biciklis mocsárrészeg. Pont parkolóból álltam ki, nem volt őrült a tempó, olyan 25-30km/h maximum, mivel kiszúrtam, mondtam is hangosan a VB-nek, hogy egy valószínűleg illuminált egyén jön a keresztutcából, majd mikor láttam, hogy azt sem tudja hol van és kigurult a kereszteződésbe, volt annyi időm, hogy belenézzek a hátsó visszapillantóba, majd egy "tessék kapaszkodni" mellett satufék. Egyből rávágtam, hogy mivel nem volt senki a közelben sem hátul, ezért mertem bátran ekkorát fékezni.


Mondta is, hogy ő is látta a bicajost, meg ő is belenézett a tükörbe, a vizsgázók 90%-a itt nem fékezett volna, az oktatónak kellett volna belenyúlnia, de én nem, nagyon profin csináltam, ügyes vagyok. (utána mégis elhúzott egy ilyen szaron, de mindegy)

2011. szept. 6. 17:54
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a záróvonal átlépés az bukás és nem csak hibavonal.

Itt van a minősítő lap, ezen meg tudod nézni, hogy mi számít kisebb vétségnek (hibavonal) és mi számít komolyabbnak (egyből sikertelen vizsga).

[link]

Esetedben a "nyomtartás, irányváltoztatás, kanyarodás" oszlopot kell nézni.

Ha sikertelen volt a vizsgád, akkor ezt a minősítő lapot nem adja oda Neked a vizsgabiztos, mert "bizonyítékként" csatolja, hogy miért buktatott.

Tanulmányozd át, mert hasznos lehet a következő vizsgán. Egyébként valamikor a KRESZ-tankönyvben(a végén)is benne volt.

2011. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem vizsgán volt záróvonalon áthaladás, de csak annyit mondott hogy logikusan csináltam meg a feladatot, mert a jobbra kanyarodó sávban rakodtak, kb. 7-8 méterre a saroktól, nem mentem le, de jobbra kellett mennem, és az utolsó 5 méteren kb már záróvonal volt, de aztmondta ha lementem volna akkor huz meg, mert akkor csak álltam volna ott:DD
2011. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Látod-látod.A kresz vizsgán átmész,mert nem éred el a 11 hp-t,azonban kevesektől lehetetlen az ezervalahányszáz kérdésből 11hp-t kicsikarni.

Ez a forgalommal is így van.

A vb is szabályos,ha pénzt kell kihúzni a zsebedből,de a talpraesettséget nem figyeli.Persze,ha megkennéd...Na mindegy.

A lényeg,hogy ügyes vagy.Legközelebb átmész,ha nem lesz ilyen balszerencséd.

2011. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondolj bele a VB helyzetébe:

Elvileg őket is ellenőrizhetik. Esetleg valaki látta kívülről az esetet, majd utána kiderül hogy a VB átengedett az egyértelműen bukási ok záróvonal átlépésért... Jó mondjuk ennek elég kicsi az esélye, ha kicsit jobb szívű lett volna, lehet átenged. Viszont ha azt nézzük hogy a VB-nek az objektivitás a kötelessége, nem nagyon lehet szemétnek hívni....

Azért is bíztatott és dicsért a másik eset miatt, hogy legalább az adjon erőt a következőre!

2011. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:47


Erre mondta az oktatóm hogy mindig minden szabályt be kell tartani, amíg értelmesen be lehet. Nyílván senki nem várja el, hogy ott rostokollj a rakodás végéig... Ilyen esetben át lehet lépn a zárót, hsizen reálisan nézve nincsen más választásod.

2011. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
attól tartok, a világ legbunkóbb emberei forgalmi vizsgabiztosok
2011. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!