Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Törvényszerűen mindenkit...

Törvényszerűen mindenkit megbuktatnak az első forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
Minden barátom ezzel riogat. Hiába vezetek akármilyen jól, senkinek nem érdeke az autóban ülők közül hogy átmenjek, így még a "kákán is csomót keresnek". Mivel nem vagyunk robotok, apró hibák becsúszhatnak, akkor is ha valaki alapvetően jól tud vezetni. Azt hallottam, szinte minden apróságért buktatnak. Igaz ez? Hamarosan vizsgázni fogok és eléggé parázok tőle.
2011. jan. 31. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos elég szemetek sok helyen.

Előfordul, hogy megbuktatnak mondvacsinált indokkal.

2011. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

Én elsőre átmentem, bár nem volt hibátlan. A 30 cm-rel a padka mellé parkolás nem elsőre sikerült (kellett egy tolatás is hozzá majd megint előre). Az oktató azt mondta, hogy ilyenért megbuktatnak. Megállás utáni elindulásnál nem akartam lefulladni, ezért inkább kipörgettem a kereket, meg még pár apró dolog.

A vizsgabiztos azt mondta átenged mert mindig alaposan körülnéztem a kereszteződésekben.

2011. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Vizsgabiztos fuggo, nekem volt ismerosom akit nem buktattak, volt akit siman azert, mert 5 centivel odebb allt meg. Engem masodikra engedtek at, de az elso nagyon szemet volt. Jofejnek tunt, kedveskedett, aztan beultunk a kocsiba es pszichologiailag rombolt az egomat, hogy mar eleve bizonytalanul induljak. Kb. mint a Vago Istvan, mindenre rakerdezett vagy 20x es egyfolytaban magyarazott.
2011. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát engem elsőre azért buktattak meg, mert ugye országútin mindig a maximum közelében kell autózni. Én egy olyan szakaszt fogtam ki, ami a város szélén volt, és egy kb 800 méteres szakaszra ki volt rakva a település vége tábla, majd újra település, ráadásul az út szélén több helyen gyalogosok sétáltak, így úgy döntöttem, hogy erre a 800 méterre felesleges felgyorsítani 90-re, hiszen utána úgyis le kell lassítani 50-re, ráadásul az út szélén gyalogló emberek miatt nem is lenne biztonságos, kb 70-ig gyorsítottam fel és megbuktatott, mert nem a maximum közelében haladtam.
2011. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Rutinvizsgán a vizsgabiztos beült hátra és onnan mondta, hogy mit kell csinálni. Nekem a tolatólámpát kellett ellenőriznem. Betettem rükvercbe és kiszálltam megnézni a lámpát. Nem égett. Beülök és mondom, hogy nem ég, biztos nem jól tettem be. Megint rükvercbe teszem és kiszállok megnézni. Megint nem ég. Most mi a fenét csináljak? Visszaszálltam és azt mondtam, hogy világit és elindultunk a rutinpályára. Sikerült, majd mikor a biztos kiszállt azon röhögtünk, hogy nem adtam rá a gyújtást, és azért nem világitott a tolatólámpa.
2011. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Törvényszerűnek nem hinném, csak jellemzőnek. Bizonyára jó sok bevétel keletkezik az újabb vizsgáztatásokból, hát keresik is a csomót. Rutinon nem tudtak belém kötni, viszont a forgalmi csak negyedszerre sikerült.

Mások mondták, hogy ha "megegyezek velük", akkor nem szivatnak, de én úgy gondoltam legyünk tisztességesek, és ha megbukok, akkor legalább még gyakorolhatok tanárral és ugyanazt az összeget erre költöm és nem a vizsgabiztosra. (Nekem nem volt saját kocsim, hogy gyakoroljak, ezért gondolkodtam így.)


1.bukás: Relatív gyorshajtás... Egy teljesen belátható kanyarban, ahol se autós se gyalogos, senki nem volt, ott a vizsgáztató szerint nem lassítottam le rendesen...


2.bukás: (Ekkor már direkt óvatosabb voltam.) Vásár volt a Hungexpon, és egy mellékutcából alig tudtuk kijutni a Kerepesi útra. A Kerepesin ezerrel jöttek a kocsik, nem álltak meg, a lámpák végig sárgán villogtak. Nem akartam olyan bátor lenni, mint első vizsgán, ezért csak óvatosan dugtam ki a kocsi orrát, hogy álljanak meg végre a Kerepesin... Vizsgáztató azt mondta, ha ennyire félős vagyok, karácsonyig is ott ülhetünk. Kösz. És ha bátrabb vagyok, akkor meg azért húz meg, mert... Esetleg leviszik a kocsi elejét...


3.Bukta: Na az jogos volt, ott tényleg figyelmetlen voltam. Sötét utcában egy rakodó autó miatt nem láttam meg a behajtani tilos táblát, és mentem rajta tovább. Hát ezt azért észre kell venni, mi van ha éppen jönnek szembe hirtelen....?! Szóval ezt aláírtam.


4.vizsga: Sikerült. Egy db hibát nem vétettem. Annyit csak, hogy mondták menjek a következő kereszteződés után BALra, de én meg JOBBra mentem. Viszont ezt szabályosan tettem. Kicsit megváltoztattam a vizsgaútvonalat, de kresz szempontjából nem hibáztam, úgyhogy akkor már nem kötözködtek.


Hát azt javaslom ne parázz, csak koncentrálj. Ha meghúznak ne omolj össze! De drukkolok, hogy sikerüljön elsőre!

2011. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem kell parazni, arra gondolj hogy ha most a kezedbe kapnad a jogsit, es lenne egy autod, akkor el mernel indulni egyedul autozni ugy, hogy az oktato nincs melletted? Ideges lennel-e, bizonytalan magadban, vagy nyugodt? Nem az a lenyeg mennyi a kotelezo oraszam, hanem hogy utana -ha kezdo szinten is- de megalld a helyed a forgalomban.
2011. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szopatás az egész. Van olyan ismerősöm aki nagyon profin vezetett de mégis alig akarták átengedni.
2011. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat! :) Úgy gondolom alapvetően jól vezetek, vettem is pluszórákat (lassan 50 fele járok, viszont vannak bizonytalanságaim. Ez általában nagy forgalomnál fordul elő, hajlamos vagyok bepánikolni a sok autótól. Ha hozzászámolom a vizsgastresszt, szerintem csak romlik a helyzet. Félek, hogy összekavarodok, az izgulás miatt nem tudom átgondolni jól a helyzeteket. A másik félelmem a figyelmetlenség. Várom még a tapasztalatokat! :)
2011. jan. 31. 14:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is elég sok órát vettem, 55-öt, plusz faterral vezettünk még vagy 30-at. Előbb nem mertem elmenni vizsgázni, mert az oktatóm nem értékelt, csak a hibáimat mondta.

Kifogtam egy olyan vizsgabiztost, aki nem vonalazott. El is tért az útvonaltól, magyarán mondva ez egy kisváros, és úgy volt vele, hogy akkor tegyünk bele valami nehezítést, elvitt az útvonal két legszívatósabb pontjához. Plusz a város legrosszabb parkolójában kellett parkolnom úgy, hogy még életemben nem próbáltam. Ott volt egy hülye kérdésem, azért megbuktathatott volna, ha nagyon szemét akart volna lenni.

Szóval végül megdicsérte a vezetésem, viszont elmondta a hibá(i)mat. Végül átengedett, szerencsére, mert úgy tettem, mint akinek fene nagy rutinja van.

Ja, és főként: ne remegjen a lábad. Az a legrosszabb.

2011. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!