Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet 1500-ös kocka...

Hogyan lehet 1500-ös kocka ladába turbót tenni?

Figyelt kérdés
érdekelne hogy ha lehet rá tenni akkor mennyibe kerülne? és minek a turbóját lehet rátenni, valamint hogy hogyan... :D értelmes válaszokat várok, bohóckodni akarok egy kicsit, de nem nagyon értek a motorjához, ezért kérek segítséget.
2011. okt. 31. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal apám te nem fogsz bohóckodni .. örülni fogsz ha megtudsz állni a 4 keréken ! Vannak jó megoldások nézz szét : zsiguli.hu fórumon .pár százezerből kijön ha meg gyári alkatrészekre próbálod rátenni a turbót ott ne várj nagy élettartamot. legalább egy minőségi dugattyú szett kell hozzá ez kb 40 ropi....na meg a hozzáalakított szívó kipufogó csonk ez sem olcsó
2011. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
200-300 ezerből kijönne az egész? mert ha nem akkor el is felejtem. de akkor viszont kéne valami más ötlet amivel több lovat lehet kicsalni a motorból. hidd el hogy tudnék vele bohóckodni... :)
2011. okt. 31. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Ami nagyjából kellhet: turbo, vezérműtengely, egyedi leömlő, egyedi szívócsonk, esetleg intercooler, dugattyúszett, egy üzemanyagrendszer ami képes lesz alkalmazkodni a megváltozott viszonyokhoz. Ezen kívül nem ártana költeni még némi gépmunkára, pl. nem szétkopott blokkból építeni, gondolom a gyári csapágyazás sem ilyen igénybevételhez készült, se a hajtókarok..

És ha ezt nem tudod vagy tudjátok a haverokkal megcsinálni hétvégi szabadidőben, akkor valakinek kell fizetni, aki megcsinálja.

És hamarabb be fogja adni a kulcsot mint a gyári megoldás, ezért folyamatosan kell rá költeni. Előbb-utóbb kuplung-, váltó- és hajtásgondjaid is lesznek, akár a karosszériát is eldeformálhatod ha jól sikerül az átépítés és ki is használod amire képes.

Szóval nem fog 300e-ben megállni szvsz.

2011. okt. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is szeretnék majd az enyémbe egy turbót ,utcára használni de előbb olvasgatok és tényleg nem áll meg 300 alatt... tehát alapból kovácsolt dugattyúk kellenek amik bírják az igénybevételt (attól te használhatod az eredeti főtengelyt a csapágyaival) ,fojtást ki kell venni a motorból átalakítani az egész hengerfej égésterét ,lehet hogy erősebb hajtókarokra lesz szükséged,turbót pl fiat unoból is szoktak áttenni , ezen kívül egy teljesen egyedi leömlőre lesz szükséged amire rámegy a turbó és a kipuff. aztán intercooler ami szintén nem kis pénz. olvasgasd a zsiguli.hu fórumát rengeteg minden le van írva
2011. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel elottem minden lehetoseget kimeritettek igy egy megoldas maradt: Kinyitod a csomagtartot beteszed a Turbot becsukod a csomagtartot es maris raktal Turbot a Ladadba :)
2011. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tény és való hogy a legutolsó válaszadó a legolcsóbb, és legpraktikusabb,de a menetteljesítményen szerintem nem változtat. :( de azért jót nevettem rajta...
2011. nov. 3. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!