Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell néha az autót...

Atilis kérdése:

Miért kell néha az autót magas sebességen "kiégetni"?

Figyelt kérdés
Én nem nagyon szoktam gyorsan menni, max 80-90km/h. De több helyen olvastam, hogy nem árt néha hosszabb távon meghajtani a gépet, mert az jót tesz neki. De ha én nem megyek gyorsan, akkor rosszat teszek neki? Vagy ha mondjuk csak negyedikben felpörgetem 3ezer fölé, akkor már az is elég?

2011. nov. 2. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Először tisztázni kéne, hogy dízelről van-e szó, vagy benzinesről. Én amúgy úgy tudom, hogy azért kell néha meghajtani, hogy a lerakódott korom és szennyeződés a motorból távozzon.
2011. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Darkey válasza:
nem csak a motorból! TDI (Turbo Dízel) A turbó ha eltömődik elég szar tud lenni! Nekem 4-es golfom van, 1.9-es TDI motorral, és ha elmegy a turbó mindig kihuzatom! És nagyon sz@r szokott lenni mikor előzök... és 90nél tövig nyomom a gázt és nem gyorsul:/
2011. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a magas sebesség a lényeg, hanem a magas fordulatszám, méghozzá tartósan. Ha nem akarsz gyorshajtani, vidd ki pályára a gépet, vagy megoldható országúton is, akkor küldd neki negyedikben. Amúgy az első válaszoló jól mondja, a rakás lerakódott koromtól lehet ilyenkor megszabadulni valamelyest.
2011. nov. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

és még mindig benne van az emberekben a trabant korszak...

Hol láttatok olyan leírást hogy meg kell magas fordulaton hajtani időnként egy modern autót??? Ha egy gyártói, műszaki linket dobnátok ezügyben, azt megköszönném.

2011. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Benzinesről van szó. Nekem anno az oktatóm is mindig azt mondta, hogy néha jól meg kell járatni a gépet. De akkor ezek szerint, ez is olyan félig-meddig legendának számító feltételezés?
2011. nov. 3. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Ártani biztosan nem árt neki.
2011. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a dízel autók turboja könnyen lekormolódik ha valaki sokat jár városban. Néha érdemes tartósan magas fordulaton autózni így ki tud tisztulni a turbó.
2011. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
4-es, tudok küldeni neked az autóm kézikönyvéből leírást, erre vonatkozóan.
2023. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!