Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudok papirozni egy...

Hogy tudok papirozni egy Honda mb 80 ast?

Figyelt kérdés
Szeretném ha rendszám lenne rajta, mert akkor végre tudnám használni.A motor ausztriából van de egy magyar csávó behozta és eladta nekem adás-vételivel. Hogy lehet papirozni?(csak meg lehet oldani, elvgére házilag épített motort is lehet forgalmizatni ha átmegy x vizsgán)
2011. nov. 5. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Regadót befizeted, eredetiség vizsga ilyenkor nem kell.

Kötsz rá biztosítást, leműszakiztatod, csináltatsz hozzá forgalmit, névre iratod és ennyi.


Ez kb. 50-70 ruppóba fog fájni (nem tudom mennyi a regadó), így egyszerűbb "50-esként" használni. Ilyenkor kötsz rá egy biztosítást és kész is vagy. Van belőle 50 ccm-es és 80 ccm-nél még nem fog szigorkodni a rendőr sem.

2011. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, szerintem jobban megéri rendszámoztatni mert akkor annyival megyek amennyi a megengedett nem pedig a "max 45" és akkor már rendzsám is van rajta stb, meg az átirási költségeket meg tudtam nézni az "csak" 28 ezer ebben a forgalmi rendszám meg teljesítmény ado vagy mik bannak benne a reg adotól félek emrt szerintem képesek és akár 100 ezret is elkérni érte
2011. nov. 6. 14:20
 3/7 A kérdező kommentje:
ÉS nem szerencsére 80 ccm a határ mert ezalatt még "csak" 19900 a regado tehát elm 50 ből meg is lehet
2011. nov. 6. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem is tévedtem sokat.


DE számolj azzal, hogy rendszám miatt műszakiztatni kell majd rendszeresen a gépet! Meg tudnak bünteti tilosban parkolásért, gyorshajtásért, stb...


SMKP-val hiába 45 a "max" ha a trafi semmit nem ér ellene. A rendőr meg nem fog utánadmenni a városban azért, mert szemre 50-el mész (nem is érdekli meg nem is bizonyítható). 50-nél többel meg a rendszámos motorral sem közlekedhetnél, szóval :)


Városon kívüli illetve autóút / sztráda közlekedésre pedig egy 80 ccm-es motor is alkalmatlan, mert gyenge hozzá.

2011. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A városban ígyis szabályosan közlekedem meg ha itt hajtanék gyorsan bpn akokr a 70 et már észrevennék, azonban majd győr és balaton közötti útra kéne a papir mert ott akkor a főúton tartósan végig tudok menni 90 el
2011. nov. 6. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Én majdnem biztos vagyok benne, hogy nem tud egy ilyen motor 90-es utazót, pláne nem hoszsú távon.


Őszintén a 90 km/h valahol az abszolut végsebessége közelében lehet.

2011. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem egy 80-as honda MTX-em van, azzal nem éri meg 90-el menni, nekem a nagy lánckerék miatt csak 80-at megy, (50esként) de akkor minden baja van, 2 km után felmelegszik, nem állt be a dugóm még soha, de utána ha lelassítok, akkor az a motor 6000-nél kezd húzni, mig előtte üzemmelegen 5000-es fordulatnál már válthattam fel... szóval ha csumagázon mész, neked is ez lesz valószinüleg, arról nem is beszélve, hogy a benzint olyankor csak ugy nyelni fogja... inkább olyan 70-80 körül menj jele, szerintem azt még bírni fogja hosszú távon nekem 60-70 az amit egy örök életen át tudna tartani (legalábbis amig nem kopik el a dugó) tovább húzni max emelkedőn, vagy előzéshez... ja, és ha beáll a dugattyúd túlmelegedés miatt, akkor szerencsés esetben miután kihült el tudsz menni az első szervízig, jóesetben hazáig, hogy kicseréld, mert akkor hirtelen a felére csökken a dugód élettartama, ha szerencsétlenül szorul meg, akkor uj henger, dugó, hajtókar, talán főtengely is... és akkor bizony tolni kell, mert hogy azt be nem indítod többé... ugyhogy a csumagázzal csak ésszel, az gyorsításra van... valamivel alatta tartsd ha egyenletesen mész vele, akkor oda is fogsz érni
2012. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!