Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vasúti átjáró piros jelzésnél...

Vasúti átjáró piros jelzésnél és leengedett sorompónál várakozásnál köteles vagyok kikapcsolni a fényszórót este és helyzetjelzőre kapcsolni?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap állandóan rám villogtak szemből és nem tudtam miért, de aztán ez ugrott be, hátha ezért.
2011. nov. 6. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy létezik ilyen szabály. Könnyen lehet, hogy a szemből villogtató tudja rosszul. Biztos valami önkéntes fontoskodó segfej lehetett.
2011. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert az addig rendben van, ha állok az útszélén, nem jár a motor, nincs rendes közvilágítás, akkor tudom, hogy be kell kapcsolni. Meg annyi erővel a piros lámpáknál állandóan kapcsolgatni kéne..
2011. nov. 6. 11:40
 3/13 atilis ***** válasza:
100%

Szerintem nem hogy nem kell, de egyenesen balesetveszélyes.


Persze ha neked is házi barkács Xenonod van, akkor el tudom képzelni, hogy villogtak, de akkor nem csak ott villognának, hanem mindenhol.

2011. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen nekem is fura volt, nem értettem mi baja. Nem xenon izzóim vannak, sima halogének.
2011. nov. 6. 11:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Sztem a vasúti átjárónál történő egy helyben tartózkodás forgalmi okból történő állásnak számít, azaz kresz szerint nem megállás. ILyenkor tehát nem kell kapcsolgatni a fényszórót. Szép is lenne minden pirosnál lehetne ki-be kapcsolgatni... Piros lámpánál történő megállás ugyanúgy forgalmi okból történő megállás, tehát KRESZ szerint nem megállás... .)
2011. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Így van, én is így tudom. Erre példa még az, hogy ha buszmegállóban állsz meg, ahol nincs öböl, a sárga csíkokon, az is forgalmi oknak számító megállás.
2011. nov. 6. 11:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de mivel a vasúti átjárók általában kis púpon vannak, az elő kereked magasabban van mint a hátsó és így már vakíthatja a szemben állót. Valószínű nem ok nélkül villogott rád.
2011. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert forgalmi okból álltál meg. Attól, hogy áll az autó részt vesz a közlekedésben. Ha kötelező lenne akkor oktatnák is, de nem oktatnak ilyet.
2011. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Biztos neked villogott? Amikor felnyílt a sorompó és elhaladtatok egymás mellett próbált valamilyen kontaktusba lépni veled? Mert ilyenkor általában mutogatás, rosszalló tekintet, vagy valamiféle elégedetlenség kifejezése kíséri az áthaladást, ha neked szólt, vagy mutatja, hogy gond van a kocsiddal stb. Ha ez elmarad valószínű nem te voltál a célpont, hanem a Te látószögedből kieső valaki, esetleg mint oly sok autó esetében az alapjárati töltés ingadozás miatt el-elhalványuló fényszóró is okozhat villogási képzetet. És mivel púpon álltok gondolhatod azt, hogy neked villog.
2011. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kell, de felénk szokás sötétben visszavenni helyzetjelzőre.

Én lekapcsolom miután megálltam, főleg ha első vagyok a sorban. A szemben pár méterre álló autó lámpája nem kellemes a szemnek, főleg ha töltésen fut a vasútvonal és emiatt felfelé "ver" a másik lámpája.

Valószínűleg zavarta a szemben állót és azért villogott.

2011. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!