Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha világítás nélkül közlekedek...

Ha világítás nélkül közlekedek az autóval este azér megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Ezér mit lehet kapni?? pénzbüntetés esetleg jogosítvány bevonás???
2009. máj. 7. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!jogosítványt nem gondolom, hogy bevonnak, pénzbüntetés inkább. De ez a kisebbik dolog, magadat szívatod meg, ha világítás nélkül mész. Gondolj bele, nem látsz semmit, ráadásul Téged sem látnak!! Ha van egy baleset, biztos lehetsz benne, hogy Téged fognak felelősségre vonni, hiszen hivatkozhatnak arra, teljesen jogosan, hogy nem láthattak. És ha személyi sérülés is történt, akkor azért már nem csak pénzbünti meg ejnyebejnye jár...
2009. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
mivel a kreszben bennevan hogy ahogy romlanak a látási viszonyok felkell kapcsolni a lámpát, ezért ha nem teszed nyilván megbüntethet!
2009. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
ez miért kérdés? Kb olyan kérdés volt, mintha azt tetted volna fel, hogyhe nem veszek levegőt akkor lehete baj belőle...
2009. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább kapcsold fel nappal is , nem árt , nem tudom minek ezen spórolni.

Én egyszer szürkületkor majdnem kihajtottam egy kivilágítatlan kocsi elé , mert egyszerűen nem láttam hiába hogy még nem volt igazán sötét.-.-

2009. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
csak az amatőrök kapcsolják fel fényes nappal ha erős a nap fénye a lámpát :) Egyébként, az hogy világítson a lámpa nincs ingyen, minden energiának ára van. Ha ég a lámpa, akkor energiát használt, így ennek is ára van.
2009. máj. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak az amatőrök NEM kapcsolják fel fényes nappal a lámpát, tökmindeggy mennyire süt a nap.

A magyar, sőt már a szlovák kressz is leírja, hogy városn kívül napszaktól függetlenül égnie kell a lámpának, szürkületkor pedig már városban is. Tehát megbüntethet a rendőr!


Sokkal jobban láthatóak az autók, ezt 5 év sofőri munkával a hátam mögött mondhatom.

Ha nem rossz az autód akkumulátora, van töltés is az autón (csak akkor nincs ha valaami hibás) akkor pedig mindenképpen érdemes felkapcsolni, út és terep viszonyoktól függetlenül. Nem feltétlenül a másik autóstól kell félni, hanem akár attól is hogy pl. szürkületkor a garázsba beállásnál nem-e mész át törött üvegen, esetleg valami gyalogost nem veszel észre/ő nem vesz észre téged.

2009. máj. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Az meg hogy az energia pénzbe kerül, ebbena formában ITT nem igaz. A motor működés közben folyamatosan tölti az akkumulátort, és ez a folyamatos töltés elég a lámpák teljes körű üzemeltetéséree, tehát gyakorlatilag ingyen van az energia. :)
2009. máj. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

én februárban voltam igy.

egy bulibol jüöttünk hazfelé ,és elfeklejtettem a faluban pilácsot kapcsolni,a rendör meg ott állt a hidon...na gondoltam most majd jöna bünti.de nem jött ,pedig látott .söt a rendszéámomat simán felirhatta volna,mivel lassan mentem,és elmentem elötte pilács nélkül.ugyhogy nem lesz belöle semmi

2009. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan olyan eset, hogy ha nem a rendőr büntet meg, akkor majd az élet. Szóval ne játssz a tűzzel!
2009. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az meg hogy az energia pénzbe kerül, ebbena formában ITT nem igaz. A motor működés közben folyamatosan tölti az akkumulátort, és ez a folyamatos töltés elég a lámpák teljes körű üzemeltetéséree, tehát gyakorlatilag ingyen van az energia. :)"


Egy újabb fizika zseni. Nézz utána a fizikakönyvben az elektromágneses indukciónak. Ha úgy lenne, ahogy írtad, akkor az egész várost egy autó látna el árammal. Anyám borogass...

2009. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!