Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor ha pénteken haza...

Mi van akkor ha pénteken haza kell mennem Pestről Ajkára kocsival és előreláthatólag szmogriadó lesz érvppényben?

Figyelt kérdés

piros matrica van a rendszámtáblámon...

A legrövidebb úton hagyjam el pestet? vagy ilyenkor mit tud tenni az ember?


2011. nov. 16. 16:46
 1/8 A kérdező kommentje:

*érvényben...

sorry

2011. nov. 16. 16:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmit, kelj útra nyugodtan, úgy sem büntetnek, csak figyelmeztetnek tudomásom szerint. Amiért pedig nem büntetnek, szerény felfogásom szerint nem tilos.
2011. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah de, mégis megbüntetik. 100 ezer ft-re is akár. Szóval inkább menj máskor!
2011. nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A riadó Bp-re vonatkozik. Kiviszed most a kocsit mondjuk Érdre, otthagyod és odáig meg ki vonatozol, onnan indulsz...
2011. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Este 22 órától reggel 6-ig mehetsz szmog riadó idején is.
2011. nov. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Engem is érint, és most találtam.


Fővárosi Rendelettár - 69/2008. (XII. 10.) Főv. Kgy. rendelet - Budapest Főváros szmogriadótervéről


9§.eb)a fővárosi úti célok eléréséhez az egyéni gépjárműhasználat szüneteltetését, a közösségi közlekedés igénybevételének előnybe részesítését;


Tehát, ha nem a városban( városi indulási-érkezési céllal,) közlekedsz, akkor szerintem nem büntethetnek.

Bár azért a legrövidebb úton való haladást tanácsolnám( én is így teszek majd), vagyis minél rövidebb úton ki a nullásra.

2011. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Bocsánat, a 11, 29 es vagyok.


Felhívtam az ormányzatot, szerintük mennyek 22-06 között, akkor nem büntetnek.

Ez szerintem burkolt, lakhely elhagyási tilalom.


Ettől én még megyek a gyermekemmel vidékre, és vagy megbüntetnek, vagy nem.

2011. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"

Felhívtam az ormányzatot, szerintük mennyek 22-06 között, akkor nem büntetnek.

Ez szerintem burkolt, lakhely elhagyási tilalom.


Ettől én még megyek a gyermekemmel vidékre, és vagy megbüntetnek, vagy nem."



Nem lakhely elhagyási tilalom, mehetsz BKV-val. Amúgy pedig elegendő lenne csak egyszer felnézni az égre, vagy amikor a hídon átmész, kicsit körülnézni. Olyan szürke az egész város, hogy az valami hihetetlen. Az égre tekintve meg tudod mondani hol van a város határa...


Amúgy pedig többek között pont hogy a gyerekeid miatt is van ez a rendelet, hgy kicsit tisztuljon a levegő, ne fulladjon meg (szó szerint).


Persze mivel mindenki szarik rá magasból, nem tisztul. De nem baj, a gyermekeid már valóban majd csak hermetikusan zárt világban élnek, közlekednek majd, ahol mindenhol légkondi biztosítja a levegőt. Ha áramszünet van, nos akkor... Az nagy para, mert akkor nem lesz tiszta levegő...


Szép új világ...

2011. nov. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!