Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg fog változni a B-s...

Tényleg fog változni a B-s jogosítvány?

Figyelt kérdés
Mi fog benne változni? A B-s jogsin kívül más jogsit is fognak szigorítani?
2011. nov. 21. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem szigorítani fogják... El fogják törölni a rutin vizsgát, viszont - a tervekel ellentétben - nem kell majd több órát venni. A forgalmi vizsga tovább fog tartani, és meg kell oldani olyan feladatokat is, mint a rutinon, csak élesben.
2011. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mikortól fog változni?
2011. nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Engem is érdekelne, hogy mikor fog változni, mert épp készülő letenni.

Köszönöm.

2011. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagymototrra csak úgy lehet majd jogsit szerezni, hogy 125-ös jogsi 2 évig, majd leteheted nagymotorra.
2011. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kedves utolso ez eddigis igy volt...
2011. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egyből nagymotorra mentem..
2011. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem így volt!
2011. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De a B-s jogosítványon kívül lesz másikon is változtatás? Engem személy szerint a B-s és a C+E-s jogosítvány érdekel
2011. nov. 22. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagy motor kategóriával sokan el vannak tévedve!


Korlátlan "A" t ugy lehetett 18 évesen megszerezni hogy elötte volt 2 éves A1 kategóriája mert ugye az A1 16 éves kortól bejegyezhető be töltötte a 18 at mehetett nagy A ra!


Viszont régen a nagy A hoz PÁV4 et kelett csinálni az az PÁV köteles volt a vizsga akinek nincs minimum 2 éves A1 kategóriás jogosítvány aazoknak 21 éves kórtól jegyzik be a jogsiba most is az az 21 évesen lehet vizsgázni belőle!


Motoros PÁV vizsga már törölve lett jó pár éve..


Amit a B ről tudni kell egyenlőre a korhatár 17 marad és a rutin vizsgát sem törlik el kimondott ilyen hülyeséget?


C 18 éves kortól marad továbra is az az egyenlőre a C+E is 18 éves kortól bejegyezhető ha már a vezető rendelkezik 2 éves valamilyen Nemzetközi Kategóriával. Példa: "A1"


A Buszos kategória is marad 21 éves kórtól még egyenlőre.. azt már évek óta fel akarják vinni 24 éves korhatárra meg 26 or beszéltek stb..


Nem lesz abból semmi.. 2008 ban voltam 21 évesakkor csináltam meg a D s jogsit már elötte 2 évvel mondták hogy ez 24 meg 26 éves kortól fogják adni azóta sem változott! :)


Aki szigoítás volt a C+E seknek illetve a D seknek az nem más mint az 5 évente ismételhető GKI vizsga ugyan is a Belföldi árúfuvarozói autómentő belföldi buszvezető és a nemzetközi TIR vizsga is törölve lett!


Helyette van a GKI Gépjármű Képesítési Igazolvány 5 évente kell vizsgázni belőle enyni szigorítás már így is lett!


Amugy a GKI az Nemzetközi is egyben ugyna is a TIR vizsgát ez váltotta fel! Reméletm tudtam segíteni. :)

2011. nov. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na kedves kérdező! :)


De a B-s jogosítványon kívül lesz másikon is változtatás? Engem személy szerint a B-s és a C+E-s jogosítvány érdekel


Ha nincs még B s jogsid akkor megcsinálod a B t utána a C -t ha vagy annyi idős.. B = 17 C = 18

C+E = 18

De mivel ahogy olvasom nincs jogsid, így a B+C t megcsinálhatod az E hez meg várnod kell 2 évet mire lejár a kezdővezetői jogosultságod!


2 év után mehetsz C+E re! :)

2011. nov. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!