Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » új Suzuki Swift 1,3 vs. Opel...

új Suzuki Swift 1,3 vs. Opel Astra G 1,4?

Figyelt kérdés
maximum 1,1 millát szánok rá. Gyakorlatilag 2 személy részére (jópár évig még). Nem tudok dönteni... egyik héten egyiket, másik héten a másikat favorizálom... Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre! Köszönöm!
2011. nov. 24. 08:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekünk Suzukink van, nagyon szeretjük, soha nincs semmi baja, csak a műszakinál volt szerelőnél. Jól gyorsul, nincs vele semmi gond, minden nap használjuk, a férjem minden reggel azzal megy dolgozni hozza haza a gyerekeket az iskolából. Jó a fogyasztása, második autónak is Suzukit vettünk (egy kis altot). Szerintünk nagyon jó, mi nagyon szeretjük.
2011. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem kapsz újat belőlük.


Amúgy én mindenképpen az Opelt venném, minden szempontból veri a szuzukit.

2011. nov. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az újabbik Swift jó kis autó,csak szűk,kicsi az egész autó,más kifogásom nekem nincs.Bár ha csak ketten fogjátok használni,nem szempont,bőven elég.A népítéletet olvasva talál az ember sok panaszt a rozsdára,a csomagtartóban a kárpit alatt,ez később gondot okozhat.A G Astra ha nem volt törve,nem igen rozsdásodik,az enyém egészen megbízhatóan működik(cdti),nem zörög,elférni benne,a csomagtartó is elég.Mondjuk én inkább 1.6-os motorral ajánlanám,a fogyasztása hasonló,mint az 1.4-esé,de jóval erősebb.De én azt hiszem,nagyon nem tudsz melléfogni egyik autóval sem,azt válaszd,amelyik neked jobban tetszik,hiszen nem 3 napig fogod használni.Próbáld ki mindkettőt,és amelyik jobban tetszik,azt vedd.
2011. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

1.1 millából új swift vagy g-s astra? :) 15 millából sem kapsz, mivel nem gyártják már egyiket sem.

Vagyis de... 1.3-as Diesel swift-et kapsz, 3.5 milláért.


De komolyra fordítva: Talán a swift-et venném.

1.1 millából 8-10 éves Astra-t kapsz, és 4-5 éves Swift-et. Itt érzek némi különbséget.

A Swift is nagyon jó kis kocsi. A G-s Astra viszont (főleg a régebbiek) eszik az olajat, nem is kicsit. Tudom, volt cégemnél 4-5 ilyen astra van, és 2000 km-ként önteni kell bele 1 liter olajat. Az összes ilyen!!!


Ha teljesítmény szempontjából nézzük, akkor a swift jobban megy. Fogyasztás szempontjából talán nincs lényegi különbség.


Az Astra már régi konstrukció, régi design (kb. 14 éves). A Swift belseje élhetőbb.


Az Astra viszont tágasabb!

2011. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ebbe mindenki beleköt.... pedig érzi hogy nem ok valami... új Swift = új tipusú Swift értendő(ergo nem a régi)... nem pedig gyárból kigördülő XD
2011. nov. 24. 09:45
 6/20 anonim ***** válasza:
Az Astra minden tekintetben jobb mint a swift.A két autó nem is 1 kategória , az astra alsó-közép kategória a swift meg alatta van.Az astra nagyobb , kényelmesebb , jobb.Ültél már swiftben? olyan mintha valami istálló padján ülnél , nagyon szar emellett kicsi belül az egész.Én egyszer utaztam Suzukival igaz nem Swiftel hanem Ignissel de olyan halálfélelmem volt a körforgalomba...mintha bedőlt volna jobbra.Szóval a swiftek nagyon rossz autók emellett a proliság fő szimbuluma a Swift.(nem a Suzuki mivel a Grand Vitara és az SX4 már nevezhető autónak)
2011. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 atilis ***** válasza:
47%

A G Astra olyan, mint a bolti piskótatészta. Rendben van, de mégis érezni, hogy valami hiányzik belőle.

A Suzukit sokkal jobb érzés vezetni. Jobb a futóműve, egy nagyon korszerű, és megbízható motor van benne. Astrát ennyi pénzért normálisat, ami nincs széthajtva, nem fogsz találni, Suzukiból pedig viszonylag nagyon fiatalt, kevés km-rel már találni fogsz. Én Suzukit vennék, ha most kellene autót vennem.

2011. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi infókat, votak hasznosak... :)

Proli vs. nem proli

Én az a típus vagyok aki inkább beleülük egy proli autóban teli bankkártyával, mint nem proliba üres gyomorral :)

((tiszt. a kivételnek))

2011. nov. 24. 12:53
 9/20 anonim ***** válasza:

Akik itt istenítik a szuzukikat, hogy milyen megbízható meg milyen modern ültek már más autóban?!


Kölcsönzős vagyok, a szuzukik a legalja legszemetebb autóink, gyk. a 20 fajta kocsinkból mind kivétel nélkül jobb minden tekintetben, mint a swiftek (szerencsére csak 3 van belőle...).


A megbízható jelző meg közröhej, egyedül a Fiatokkal van több bajunk, mint a swiftekkel. Hullik szét mind.

2011. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Én az a típus vagyok aki inkább beleülük egy proli autóban teli bankkártyával, mint nem proliba üres gyomorral"


Egyetértek! :)

2011. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!