Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » új Suzuki Swift 1,3 vs. Opel...

új Suzuki Swift 1,3 vs. Opel Astra G 1,4?

Figyelt kérdés
maximum 1,1 millát szánok rá. Gyakorlatilag 2 személy részére (jópár évig még). Nem tudok dönteni... egyik héten egyiket, másik héten a másikat favorizálom... Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre! Köszönöm!
2011. nov. 24. 08:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

KÖLCSÖNZŐS:

Ez komoly?

2011. nov. 24. 13:11
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a Suzuki nagyon jó két kerekű motorokat csinál.De az alto és a swift az a legalja nagyon szarok és gyengék , teljesítmény 0.Az sx4 és a grand vitara meg talán ez az új kizashi mutat fejlődést a suzukinál.De a swift az egy papír jaguár és nem megbízható emellett kényelmetlen.Szerintetek miért adják annyira olcsón?Mert nincs benne semmi kispórolt kasztni , kopogós nagyon gyenge minőségű műanyagok , gagyi műszerfal még sorolhatnám.
2011. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a Swift műszerfala rendben van. A G-s Astra műszerfal design-ja 14 éves, és szerintem elég fapados.


Az Swift töréstesztje 4*-os, ahogy az Astra tesztje is.


Gyenge a Swift? Hát...szerintem az 1.3-as motorhoz a 93 LE elég jó. Akkor a kategóriáján belül az összes autót lenyomta. Persze a mostani, turbós törpebenzinesek már jobban mennek (úgy 100.000km-ig, aztán csere :) )


Az SX4 számomra egy semmilyen autó. Amikor megjelent, akkor nyugtáztam, hogy van ilyen, aztán annyi. Amikor viszont a swift megjelent, akkor azt mondtam, de vagány kis kocsi. Ha hozza a régi swift motorikus megbízhatóságát, és tesznek bele némi anyagot is, hogy ne tekeredjen meg egy padkázástól, akkor rendben lesz.

2011. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Nem, csak vicceltem... SZerinted? Persze, hogy komolyan mondom.


utolsó:

Ja, 4* - papíron. Frontálisozz egy Astrával a szuzka kormánya mögött, megnézném melyikőtök lesz jobb passzban utána...

Mellesleg egy olyan kocctól is, amitől a vectráinknak max behorpad a lököse a szuzkák állandóan gyűrődnek elemig. Halálosan idegesítő.


Aztán meg nézz egy teljesítménygörbét bármelyik szuzukihoz: Van egy kiugró pont 93 LE-nél és egy basz0tt hosszú konstans vonal 55 LE-nél... Ennyi erővel az én Audim meg 1.8-as motorral 200LE, nem pedig többé kevésbé konstans 130.


A suzuki a legjobb motorkerékpárgyártó a világon, kár, hogy elkezdtek 4 kerekes járművet gyártani - bár megjegyzem egyszer vezettem egy eredeti JAPÁN szuzkit, hát ég és föld a magyar gyártmányhoz képest. És nem csak a kasztni minősége miatt.

2011. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A suzival mindig viccelődött egy autószerelő ismerősöm aki mondta ,hogyha behorpad akkor nem kell kikalapálni hanem vákummal helyre állítani a horpadást és igaz is volt mutatta egy régi swiften.Emellett a megbízhatóságát sem dicsérte agyon.Ő a Nissant ajánlotta mindenkinek.
2011. nov. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%

Volt már dolgom mind a kettővel, de engem a suzuki jobban meg fogott, bár annak is vannak azért hibái. Nekem például a swift váltója nem jött be. Az opelről nekem meg inkább a szop*s jut eszembe, mint az hogy jó autó. Az olajzabáló ecotech motorok, amik csak feliratukban gazdaságossak, hidrotőke probléma (tipikus opel betegség), gagyi fényezés (a műanyagok és a fém karosszériaelemeket máshogy szívja ki nap...), szóval szerintem nem egy jó autó, elzörög, de a swift jobb. A sok önjelölt okostojásnak aki szerint az swift egy koporsó csak ezt a 2 linket küldeném, a nagy astrátok egy kicsit alul marad, csak nézzétek a pontokat. [link]

[link]

Bár tudom lesz olyan aki még az euroncapnál is okosabb... Hozzátenném egyik autóval sem rendelkezem. Igen barátaim nincs egy darab suzukim se, mielött jönne, h én egy suzukis suzuki fan vagyok.

2011. nov. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
9:38 vadonat új swiftet tud venni, és nem is kell hozzá 15 milla, elég 3 fölött vmivel, mivel tavaly kijött a legújabb modell...:) de a kérdező nem erre gondolt, hanem a köztudtaban "Új" swiftnek hívott, 2004-től gyártottra... persze ilyen alapon az mkII-es swift is új swift (amit mindenki papírnak csúfolt), hiszen előtte is létezett már egy "kocka" swift, persze ezt már kevesebben tudják, még azok a "szakértők" sem akik annyira tudják hogy mennyire rossz autó az a suzuki....
2011. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

18:38!


De az 1.2-es benzines, nem pedig 1.3-as :))) 1.3 csak diesel-ben van, itt meg a benzinesekről volt szó. :)


De egyébként igazad van! :)

2011. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Opel Adtra G
2011. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sikerült megint azt a bizonyos szarosvedret felrúgni.Az a baj hogy a két legnépszerűbb márkát akarod megversenyeztetni.Nagy a valoszinűsége hogy úgyis azt a fajta kocsit fogod megvásárolni ami neked tetszik.Annak idején amikor én is kocsi cserére kényszerültem,akkor nekem is ezt a két típust ajánlotta a szerelőm(maga ellen beszélve).Én a Suzukisok táborába tartozom már 4 éve.Ez idő alatt semmi baja nem volt az autónak,szervizbe csak olaj cserére és műszakivizsga miatt megyek.A kocsimban 200.000 km van.és csak a kopó alkatrészeket kellett cserélnem,fék betétek,kiégett kipufogódob.Én nagyon meg vagyok elégedve az autómmal,és ha cserélek akkor újra Suzukit veszek,amíg nem tudok olyan autót fenntartani amilyet szeretnék.A Suzuki mellet szól még az hogy az hogy fiatalabb kocsit kapsz ennyiért,az Opel drágább.szerintem nézd meg a népítéleten hogy mit írnak a gazdák a kocsikról és húzd a strigulákat,és mérlegelj.Én Suzukis vagyok de nem köpködök az Opelre,az is jó annak aki arra esküszik.

2011. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!