Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tanuljak meg motorozni?...

Hogy tanuljak meg motorozni? Akarok majd venni, egy motort 80 cm3 cross-ra gondoltam.

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy egy olyan ismerősöm sincs, aki megtudna tanítani. B kategóriából 5 éve van jogsim.
2011. nov. 24. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Nem egy nagy művészet az ilyen kis motorokat vezetni. Az első pár alkalommal biztos sokat fogsz ügyetlenkedni, de aztán belefogsz jönni magadtól is.
2011. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy szerintem ne vegyél 80-as crossmotort. Pillanatok alatt kifogod nőni.
2011. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a 125/50 nem nagyon merem bevállalni, el ne kapjanak..
2011. nov. 24. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy hogy tanulj meg motorozni? Beindítod, ráülsz, leteszed egyesbe, húzol egy kis gázt, majd a kuplungod szépen lassan kiengeded. Ha már nagyon pörög a motor felváltasz kettesbe úgy, hogy gáz visszaenged, kuplung behúz, váltókar kettesbe. Így tanulj meg motorozni!
2011. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szívesen megtanítanálak, ha a közelben laksz :) Ha gondolod írd meg privátban.


Amúgy nem nagy dolog, a keresőbe beírod, hogy hogy kell motorozni pl és akkor kiad számtalan kérdést aminél pontról pontra le van írva. Bocsi, hogy most nem keresem elő :)

2011. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos, és korrekt válaszokat! Amúgy debreceni vagyok..
2011. nov. 25. 09:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Az kicsit odébb van sajnos. 140km :/
2011. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dozer007 ***** válasza:
100%

Kicsi motorral tanulj meg... és sokat gyakorolj forgalomban.


A fentiekkel ellentétben én azt mondom, a motorozás nem egy "kiengedem a kuplungot, ha nagyon pörög felváltok" szintű dolog.

A motorozás közúti forgalomban egy teljesen más szemléletet igényel mint az autóvezetés.

Gondolok itt defenzív vezetésre és társaira.


Mondom ezt úgy, hogy 7 éves korom óta motorozok, 16 éves korom óta van A-s jogsim, és most 31 éves vagyok.


Ennyi idő alatt sem lettem vesedonor, szóval talán tudom mit beszélek.

Az "engedd ki a kuplungot és ennyi" típusú választól meg kiráz a hideg.


Jah még valami. Egy percet sem sajnálok az 50 köbcentisen, majd később a 125 köbcentis motoron lerótt több ezer kilométerből.

Kellett, hogy megtanuljak "motorozni".

2011. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!