Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autónak a hűtő rendszerét...

Az autónak a hűtő rendszerét ha csak higitatlan fagyállóval töltsük fel az nem fog úgy melegedni mintha keverve lenne vízzel?

Figyelt kérdés
Főleg a fűtésre gondolok ,úgy vettem észre hogy amióta csak fagyállóval töltöttem fel azóta nincs olyan jó a fűtésem. Több idő kell míg fel melegszik a rendszerben a folyadék.
2011. nov. 24. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az szerintem lehetetlen. Mármint 35 éve van autóm, és még sosem tapasztaltam ilyet.

Rendesen légtelenítetted a rendszert a feltöltés után?

2011. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 atilis ***** válasza:
100%
Tömény fagyállóval használom, télen - nyáron. Nyáron klíma, télen értelemszerűen fűtés. Eddig problémát nem okozott.
2011. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt hiszik, a tömény fagyálló a legjobb, pedig nem. Az 50-50%os keverés desztillált vízzel a legjobb. A tömény fagyálló ráadásul még károsíthatja is a hűtő rendszert.


[link]


Érdemes lenne elolvasgatni.

2011. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen az utolsónak igaza van bár én inkább azt mondanám 70/30 arányban fagyáló/desztilált víz én így használom, de az sem mindegy milyen a fagyálló én a rózsaszínűt használom.
2011. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod a cikket amit írtam, abban írják, hogy teljesen mindegy milyen színű, az csak színezék.
2011. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat.
2011. nov. 25. 00:08
 7/7 Motorosmedve válasza:

Üdv!


Pár év eltelt a kérdés óta, de pont tegnap jártam úgy, hogy még összel túlhígítottam az arányt és csak -12˙C-os volt a fagyállóm, viszont menet közben irtózatos meleget tudott produkálni az autó. A hajnali fagy miatt ijedtemben leeresztettem az autóból amennyi csak kijött és tömény fagyállóval helyettesítettem. Különös módon szinte felére romlott a fűtés hatásfoka, ellenben nincs motor túlmelegedésem sem, ami nem jelenti, hogy nyáron sem fog felforrni. Még nem mértem meg, hogy hány fokos, de számításom szerint -55-60˙C-os lehet most a keverék. Így az előzőekben linkelt írás alapján megint le fogom engedni és felhígítom előírás szerint.

2016. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!