Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 'hármas sorozat' vagy...

Bmw 'hármas sorozat' vagy Suzuki Swift Sedan?

Figyelt kérdés

van egy 1.6 Sedan Swiftem, augusztusig még hiteles, 2. autóm.

jóideje már hogy beleszerettem a hármas sorozatú bmwk-be, 318i., 320i leginkább, benzinesek. nem vagánykodni kellene a kocsi, abból már rég kinőttem, hanem mert ez az "álomautóm"! hitelre venném a bmw-t is. / 1 misi alatt! /


2011. nov. 27. 23:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

fogyasztás, menetbiztonság stb... sokféle indok érdekel!!!


javarészt egyedül ill. a párommal használnám, időnként fuvaroznám a családot.

2011. nov. 27. 23:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Ilyen áron már jó BMW-t nem fogsz kapni, csak leharcoltat.
2011. nov. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ennyi a keret. :)


a Suzukimnak műszakilag semmi baja, műszakira megcsináltattam mindent.

külsőre van 1-2 "szépséghibája".

2011. nov. 27. 23:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Te tudod mit akarsz, de én egy jó állapotú suzit sosem adnék el csak azért, hogy legyen egy bömösöm...


A jó állapotú drága, a leharcolt is, csak arra még sokat költhetsz is :P


Hitelre autót? Soha.


Jó a stift, annál olcsóbb autó nem nagyon létezik a kategóriájában...

2011. nov. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A BMW életérzést ad olyan mint a harlydévidzon. nem tudom hogy hasonlíthatod össze egy suzukival. Ez most olyan mintha egy ukrán útszéli prostit egy amerikai topmodellel hasonlítottál volna össze. Hitelre nem érdemes BMW-t sőt semmilyen sportautót venni. 1 ok az hogy mivel sportkocsi inkább így bele visz a hülyeségbe és vagy jól összetöröd vagy a jardok lőnek le hetente 3x gyorshajtás miatt. (Hülyeség hogy nem. Mer De !! :)

Szóval amellett hogy fizeted a törlesztőt még havonta fizetheted a 50 ezres bírságaidat is vagy a karosszérialakatost.

Ha suzukit veszel azzal kevésbé jársz így mert azzal nem kivánja az ember se a gyorshajtást se a szabájtalanságot se a vagánykodást mert tudja az ember hogy megdöglik. ezáltal kevesebbet is fogyaszt.

Mindenesetre én az autóhitelt egy baromságnak tartom. Engem behúzott úgy a bank ahogy csak lehetett.. Mikor már majdnem kifizettem az autót mindent elkövettek a bankban hogy megnehezítsék a törlesztésemet. ügy kűldték ki a csekkeket hogy 2x jöjjön egy hónapba meg hasonlók, úgy hogy direkt rájátszva hogy visszaadja az ember a kocsit. szóval én 3x fizttem ki a verdám és most a bank parkolójában van. várja az újabb balekot hogy megvegye részletre. Aztán így lehet 6x kifizettetni 1 autó árát:P

Üdy egy ex BMW tulaj.

(azért sikerült a 2 tükröt lerugnom rola mielőtt elvitték)

jusson ez eszedbe ha ilyet látsz :)

2011. nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az elöző hozzászóló jó példája annak, hogy ha nincs pénzed és/vagy eszed akkor csak szívsz a BMWvel ( és az összes kategóritársával).

Nemtudom egy 318i vagy egy 320i mióta sportautó, de lényegtelen.

A hitel ellen nekem nincs kifogásom, de az 1 millió alatti BMW-vel ilyen esetben van. Ennyiért kapsz egy normálisabb '96os 3-ast.15 éves autót hitelezni ha jól tudom, nem lehet, másrészt meg egy 300 000km körüli futású autónál az álmok hamar szertefoszlanak. Anyagilag sehogy sem fogsz jól kijönni belőle, és valszeg a szívás is nagyságrendekkel több lesz , mint a swiftnél.


Ha már mindenképp 3as , akkor én keresnék egy normális , leinformálható E46-ot( szerintem szebb is és talán már több az extra benne), és inkább tovább törleszteném.

2011. nov. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"

Engem behúzott úgy a bank ahogy csak lehetett.. Mikor már majdnem kifizettem az autót mindent elkövettek a bankban hogy megnehezítsék a törlesztésemet

"


Mit jelent az, hogy "behúzott a bank"? Ott álltak csőre töltve hogy márpedig ha nem írod alá, lelőnek? Te saját akaratodból vetted igénybe a hitelt, te írtad alá a szerződést, senki nem kényszerített rá...

Persze azon most lehet vitázni hogy a frank ilyen mértékű esését senki nem láthatta előre, de én ezért azt vallom hogy hitelre soha semmit, pláne nem luxus cikket! Azt azért kb 10 éve tudjuk hogy megindult Mo a lejtőn, vagyis a ft erősebb nem nagyon lesz, azaz minden ami devizában van, drágul. Ez nem új info!


Én most pl. azon filózok hogy beugorjak-e egy ilyen 20 éves UL bizt. megtakarításba, mert nem biztos hogy olyan jó az, mint ahogy "eladják". Elsőre jól hangzik, de kicsit utána számolva...


Kérdező:

Irogathat itt bárki bármit, a teljes képet nem ismerjük, azt egyedül te ismered. Te tudod hogy jelenleg milyenek a körülményeid, a jelenlegi és a következő X évben várható fizetésed mennyi, mennyire szeretnéd az álmodat - akár komoly lemondások árán is - megvalósítani.


Meg kell tervezni jó előre (mondjuk 3-4-5 évre) milyen biztosan várható kiadásaid lesznek (születendő gyerek mellett pl. ilyenbe tuti nem vágnék bele, mert az viszi a pénzt...) és ennek tükrében dönteni.


A probléma azonban az, hogy

- ha jól sejtem a suzit eladnád: a használt autó piac most lent van, csak mélyen áron alul fogod tudni eladni


- a használt bmw-k 99%a túl van hajtva, ami jó, az drága


- előttem is írták: 1 misi alatt - így - nem fogsz hitelt kapni, esetleg szabad felhasználásút, a jóég tudja mennyi THM-re (50%?)


- augusztusig tart a másik autó: ezt a kérdést nem most kell eldönteni, mert aug. még baromi messze van, az még félév. Addig az orbánék még simán kivetnek 5 féle adótípust az autósokra (az elmúlt félévben a kettőt már hozták! (baleseti adó és valszeg bejön majd az útadó is, vagy mittumén hogy hívják...). Szóval olyan messze van, hogy majd akkor lenne inkább célszerű ezen filózni...

2011. nov. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 atilis ***** válasza:
Az 1,6-os Sedán után átülsz egy BMW-be, ami fele annyira sem fog menni, mint a Stift. Az 1,6-osok baromi jó kocsik, nagyon eltalált Suzuki motorok, ezt a könnyű kasznit repíti, jó, lehet, hogy nem olyan biztonságos, de a bömössel csak problémáid lesznek, a Suzi után. Nem fogod élvezni. Hitelre meg pláne nem érdemes venni egy régi, leharcoltat, mert még annyira sem fogja az értékét tartani, mint egy felbontott kukorica konzerv.
2011. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

00:17 Nem szeretnék kötekedni de én egy BMW-t nem neveznék életérzésnek. Föleg úgy, hogy egy tizen pár éves sima 3-asról beszélünk.Sport kocsinak szintén nem nevezném mert akkor a Porsche a Ferrari a Lamborgini.. akkor ezek mik? Tovább megyek... még utcai sport kocsinak se nevezném mert az a skyline a nsx ... nah ezek utcai sport kocsik, egy M-es bmw az már utcai sport kocsi.Mégegyszer mondom nem kötekedésképpen írok de sokan fogalom zavarba vannak. Tény, hogy egy 3er BMW sportosabb pl. egy vw polonál de nagy felnitől és "sport" lökhárítotól nem lesz egy kocsi sport auto.Eleve amelyik autó 5 ajtos az már nem nevezhető sport kocsinak.

Viszont amit a hitelről írtál azzal tökélesen egyetértek! Ebbe az országban max kajára szabad hitelt felvenni(sajnos)

2011. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagánykodni kell, nekem egyszerűen "szerelmem" a bmw.

1.8 vagy 2.0 bmwkről beszélünk, haveromnak évek óta régi 320as bömöse van, a vételnél jönne velem, meg viszek szerelőt is.


a hitelt meg esélyes hogy kifizetem a Suzura, aztán beszámíttatom, vagy eladom a kocsit.

2011. nov. 28. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!