Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Különleges kocsikat hol lehet...

Különleges kocsikat hol lehet értékesíteni?

Figyelt kérdés

Hagyatékból került hozzám néhány igazán különleges, gyönyörűen felújított régi kocsi. Ezeket szeretném eladni.

A helyzetet nehezíti, hogy nő vagyok és fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá:) félek, hogy kereskedők csak átvetnének. Meg azt se tudom mennyit érnek ezek.

Segítenétek merre induljak el?


2011. nov. 28. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Autó kereskedős oldalakon nézz szét hátha van ahhoz hasonló, így nagyjából betudod lőni az árat. A legnagyobb magyar: haszaltauto.hu

És van egy német: mobile.de (itt bármit megtalálsz)


Egyébként milyen autóról van szó?

2011. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnézem ezeket az oldalakat, hátha vannak fent ilyen kocsik.


Több kocsiról van szó

1974-es Jaguar E-Type

1975-ös Rolls Royce Silver Shadow

1977-es Aston Martin V8

1973-as Bentley T1

1974-es Porsche 911

1974-es Mercedes-Benz SL450


Mindegyik hibátlan, tökéletes állapotban van. Soha nem használták őket, gyűjtemény részei voltak. Van olyan kocsi amiben nincs 1000 km:)

2011. nov. 28. 15:34
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez aztán az örökség!!! irigyellek :)
2011. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A segítségért cserébe esetleg egyet? :P


Nagyon szép gyűjtemény lehetett! :)

2011. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Megnézegettem neked az árakat mobile.de-n.


Jugaur E-Type 11.000 és 187.000 euro között van

Rolls Royce Silver Shadow 5.000 és 70.000 euro között van

Aston Martin V8 60.000 és 130.000 euro között van

Bentley T1 10.000 és 120.000 euro között van

Porsche 911 5.000 és 1.800.000! euro között van

Mercedes SL450 3.000 és 90.000 euro között van


Amint láthatod hatalmas a szórás az árak között. Nyilván az olcsóbbak mint ütött-kotott működésképtelen példányok. A leírásod alapján azok a kocsik vagyonokat érnek. Egy teljesen gyári alig használt ilyen kategóriájú kocsi felbecsülhetetlen kincs. Ha szerencséd van akad köztük még a különleges között is különleges, egy modellen belüli ritkaság az meg akár euro százezreket, vagy akár milliókat érhet.


Nagyon hasra ütéses becslés alapján ennek a 6 kocsinak az össz. értéke 400-500 ezer euro!


Javaslom, hogy utazz ki német országba és keresd fel az Auto Salon Singen-t. Ők az ilyen különlegességek legprofibb kereskedői.

[link]


jó kis örökség:)

2011. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Aztaqrva eget! Az ötös lotto nyeremény ehez képest pics@füst! Nah, hogy neked nem lesz pénzügyi gondod az életben az is biztos.Nagyon irigyellek:P Ezeket a kocsikat nem eladni kell hanem árverésre bocsájtani!

A Porsche-ért odaadnám a fél karom:)

2011. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az anyja úristenit:-D Nagyon irigyellek. Csak egy kis ötletként mondom, hogy ne egyszerre add el őket, mert meg fog hülyteni a sok pénz és az összeset el fogod fél éven bellül költeni. Szépen apránként. Minél tovább tudsz megőrizni egy autót annál értékesebb lesz:-D
2011. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 dizus ***** válasza:
Unatkozol mi?Van válaszoló aki ezt elhitte?
2011. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Micsoda gyűjtemény lehetett.

Az ilyen kocsiknak mindig komoly történetük van. Elmesélnéd ezeknek a storyját? Kitől örökölted? "Ennyi" volt a gyűjtemény vagy vannak, voltak még más kocsik is?

2011. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Keresztapámtól örököltem. Ő 20 évesen Németországba költözött. Esztergályosként kezdett dolgozni majd pár év múlva alapított egy kis eszterga céget. Aztán ez egy elég nagy vállalattá nőt. Több nagy autó gyár alkatrész beszállítója volt. Ezekből az időkből ered neki az autók szeretete. Tíz évvel ezelőtt úgy döntött, hogy nyugdíjba vonal és eladta a cégét majd vissza költözött Magyarországra. Én csak ekkor ismertem meg, korábban soha nem találkoztam vele. Egész életében munkamániás volt. Nem volt gyereke és felesége. Csak a munka és a kocsik érdekelték. Aztán már itthon kezdett bele az autók gyűjtésébe. Volt pénze és rengeteg szabadideje.


Nem csak ennyi volt a teljes gyűjtemény. Volt rengeteg Volkswagen Golfja. Nagyon szerette ezeket a kocsikat és úgy tudom, hogy a korábbi gyára ezekhez is sok alkatrészt szállított. Az volt a nagy álma, hogy összegyűjtse az összes Golf típust és változatot és nyisson egy Golf múzeumot. Úgy tudom, hogy az összes típusú egyes és kettes Golf a gyűjteményében volt. Mind teljesen gyári és hibátlan állapotban. Meg néhány db hármas golf. Már nem volt ideje a többit beszerezni.


A Golfokon kívül még azok a kocsijai voltak amiket már felsoroltam. Azokat én örököltem. A többi kocsit, a házát és egyéb vagyonát pedig a szüleim.

2011. nov. 28. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!