Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra F környezetvédelmi...

Astra F környezetvédelmi besorolása?

Figyelt kérdés

Valaki nem tudja, hogy az első generációs F Astra (1992-1994) milyen környezetvédelmi besorolásba esik? A motorkódja C14NZ.Valahol azt olvastam, hogy az opelnél a motorkódban a "C" a szabályozott katalizátoros működést jelenti, akkor viszont kék matricásnak kellene lennie, de az autón piros van. /ami persze ilyen koru autónál nem elképzelhetetlen, hogy jogos :-)/

Előre is köszönöm a válaszokat


2011. nov. 29. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elvileg 96osnál régebbi nem kaphat kéket, csak pirosat. (hiába katalizátoros, legalábbis Swiftnél ez volt)
2011. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ezt olvasd el: [link]
2011. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kollégámnak ez van. Piros a matricája.
2011. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

fordítva van, 96 után elvileg nem lehet piros (mert az EU-ban 96 után csak euroII-es motorral lehetett forgalomba helyezni), de ami előtte volt az is lehet euroII-es, ami kék. Tehát ez pont az ellenkező irányba igaz, mint ahogy gondoltad.


A cikket elolvastam már tegnap, és épp ez keltette fel a gyanúmat :-)

2011. nov. 29. 11:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy piros van rajta, nem jelenti azt, hogy abba a kategóriába is tartozik. Az én munkatársamnak is F Astrája van...1998-as, ami már nem lehet más, csak kék, mégis piros van rajta. Több száz ezer autó besorolását elrontották, ezért szeretném kideríteni, hogy a C14NZ motorkód valójában hova is tartozik
2011. nov. 29. 11:47
 6/14 anonim ***** válasza:
92-es F Astrám van, 1,4-es, 44 kW-os. Katalizátoros. Piros matricával.
2011. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95-ös F astrám van, C14NZ motorkóddal. Piros matricát kapott, 3 hete a műszaki vizsgán.
2011. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
c14nz euro 2, x14nz euro3
2011. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 atilis ***** válasza:

96 utáni autó is lehet elvileg piros matricás, ha a műszakinál nem kérünk adatlapot, és a forgalmiban marad a 2-es környezetvédelmi besorolás. De ha kérünk adatlapot műszakin, és beslattyogunk az okmányirodába, ott átírják 4-esre, és voálá, kék a matricánk.

Egy 96 előtti autó technikailag megkapná a kék matricát a katalizátor miatt, de a jogszabály...stb. miattnem kaphatja meg. Hogy kik, és miért találták ki ezt, nem tudom.

2011. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Atilis, a jogszabalyban pontosan hol talaltad, hogy evjarat belo megkotes lenne? Szerintem csak motor, es katalizator megkotesek vannak, az evjaratot sehol nem emlitik. Ha euro II-es, mint fentebb irtak, szabalyozott katalizatorral, akkor barmilyen evjarat is legyen, keket kell kapnia. A kategoriak meghatarozasaban 100%, hogy szo sincs evjaratrol.

Sok ember azert kapott pirosat, mert a regi rendszer szerint 2-es kategoria volt, de az uj szerint 4-es lett volna, csak hanyagsagbol a regibol egyszeruen atmasoltak a 2-est, igy piros lett. 2000-ben gyartott autok futnak piros matricaval, ami azert vicc.

2011. nov. 29. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!