Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 vagy Mz Etz 125?

Simson s51 vagy Mz Etz 125?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért nem ugyanaz a kategória kettő, igaz konstrukcióban hasonlítanak.

Mire szeretnéd használni? Az MZ magasabb, erősebb, de a 125 ccm miatt ugye B-vel nem vezethető, az olcsó A1 átképzésről pedig még csak elméletben beszélgethetünk, a gyakorlati megvalósulásra várni kell.

2011. dec. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek megvan az előnye-hátránya... simsonra többek közt nem kell fizetni semmit csak biztosítást MZ-re meg ugye átírás, műszaki, többet fogyaszt valamivel de én inkább az MZ-t választanám. Többet is nyújt. 1x kibírom ezeket a költségeket.
2011. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Mz most már hogy fél nap alatt A1 jogsihoz lehet jutni ha van B-d.

És amúgy nem sokkal kerül többe, a Simson biztosítása is van 5000 egy évre, az Mz-nek meg 5500, viszont jóval erősebb és megbízhatóbb, még a fogyasztás se sok ha nem ölöd.

Nekem Ts-em van, eddig nem volt motorjogsim de most majd lerakom így, most akarok a motorra tenni egy Pannónia karburátort, azzal sokkal jobban megy majd pedig így is 80 az utazója.

2011. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat tanuló motornak venném.

A1-es jogsit tennék le mindenképpen mert 15-éves vagyok

és nincs moped jogsim

2011. dec. 3. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:

haver! ha tizenötéves vagy, akkor a szimó tökéletes...az is megy mint a szél! azon megtanulsz aztán tizenhatévesen nagyobbra ülsz...én is tizenöt évesen így kezdtem, csak bervával, egy picit dongóval, mjd Tomos-al, aztán jött a simson star...na ezeket úgysem ismered...


később danuvia, pannonia, aztán...

2011. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Danuviám van még nincs felújítva de nem szeretném összetörni.50 éves gép nem ezt érdemli szerintem.
2011. dec. 3. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
miről beszélsz? milyen 5000 ft a simson biztosítása? a k&h-nál 870 ft volt nyáron.Nagykorúnak kell lenni, 18 év alatt drágább!
2011. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mz erősebb de elösször inkább simo-t vegyél mert azzal megtanulsz rendesen vezetni,az se gyenge gép,hidd el ! aztán pár év után jöhet az MZ
2012. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább A1, Simson az nem annyira megbízható mivel folyamatosan a maximális teljesítményen kell járatnod, hogy haladj vele szóval magas fordulaton ezáltal a meghibásodásra is több a lehetőség. Míg az Mz etz 125 nél nem kell annyit forgatni, hogy úgy haladj mint a Simsonnal és ezért megbízhatóbb hosszú távon, és akár nagyobb utakat is kíbir 70-80 al. Míg egy Simsonnal nem biztos, hogy elindulnék 100 kilométerre addig egy ETZ vel bátrabban elmerek. Simson végig pörögné az utat és akkor menne 60 al, az etz meg kb 4000 et forog 70 nél. Nem mindegy
2016. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!