Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek veszélyes sűrű...

Szerintetek veszélyes sűrű ködben tompított HELYETT csak első és nyilván hátsó ködlámpát használni?

Figyelt kérdés
Minap hazafele jövet akkora köd volt hogy a tompított csak rontott a helyzeten kb. 60-al tudtam jönni és csak ködlámpával.

2011. dec. 4. 18:24
1 2
 1/12 Beviz Elek ***** válasza:
Nem hiszem, hogy veszélyes lenne. Az úton ugyanúgy látják, hogy jön a fény mintha a tompított is fel lenne kapcsolva. Ha jobban láttál úgy, akkor még biztonságosabb is.
2011. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Remélem a hátsót lekapcsolod, ha mögéd ér valaki, nem úgy mint a sok birka!
2011. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első ködlámpát, a tompított fényszóró nélkül nem lehet bekapcsolni szerintem.
2011. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De bizony hogy be lehet vannak autók amiken gyárilag csak tompítottal lehet és vannak amelyiknek elég csak a helyzetjelző.Igen lekapcsolom ha mögém érnek nagyon egyszerű a helyzet, ha a belső visszapillantóban látom a hátulról érekező autó fényeit akkor lekapcsolom a ködzárót,bár nekem külön lehet kapcsolni az első és hátsó ködlámpákat így a hátsót elég ritkán használom.
2011. dec. 4. 18:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Be lehet kapcsolni helyzetjelzővel is, de szabály szerint tompítottal együtt kellene használni. Én viszont még nem hallottam olyanról, hogy valakit megbüntettek volna érte, mert helyzetjelzővel használta.
2011. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A jelenleg hatályos szabály ezt nem említi:"44. § (4) Tompított vagy távolsági fényszóró HELYETT vagy MELLETT ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."-Tehát a jogszabály szerint nem kell a tompítottnak égni a ködlámpával együtt ha ezt a látási viszonyok indokolják.
2011. dec. 4. 19:08
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
egyebkent ebben az egeszben az a vicc hogy akik hasznaljak a kodlampat azok tobbsegeben mind szabalytalanok (most mindegy hogy tompitottal vagy anelkul) merr ugye a kresz szerint a kodlampat ELVILEG csak nagyon rossz latasi viszonyokban lassu menetben(tehat nem es /vagy hanem amikor a ketto egyutt teljesul)(max 40km/h haladasi sebesseg) akkor lehetne hasznalni....azert nem is ertem hogy pl az autopalyan a fenytablak szabalytalansagra szolitanak fel mikor kiirjak hogy kapcsolja fel a kodlampat...........egeybkent nem kotekedni akarok..csak elmondtam a velemenyem....tolem mindenki akkor hasznal kodlampat mikor akar....engem nem zavar
2011. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7:

Sajnos a KRESZ-ből kivették a sebesség korlátozás, és már csak egy "gumiszabály" maradt, mint azt az előzőekben említette a kérdező!

Sajnos sokan meg ráadásul azt hiszik, hogy kötelező karácsonyfát csinálni az autóból ha kicsit párás az idő!

Én az utóbbi 25 évben talán 8-10 alkalommal találkoztam olyan köddel, amikor tényleg szükség volt ködlámpára.

2011. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a 60km/h is lassú menetnek számít felénk ilyenkor ősszel meg télen nagyon sűrű köd szokott képződni olyan mikor az autó elejét is épp hogy látni a napokban is ilyen helyzet volt és csak ködlámpával sokkal jobban láttam mint mikor égett a tompított akkor csak egy "fehér falat" láttam.
2011. dec. 4. 21:46
 10/12 Beviz Elek ***** válasza:

Miért baj ha az ember kissebb ködben is használja a ködlámpát? Nem kötözködésből kérdezem, csak tanulni szeretnék. Eddig egyszer lett volna rá igazán szükség, akkor néztem előre és balra, hogy lássam a kocsi mellett a felezővonalat, öcsém pedig jobbra, hogy lássa az út szélét. 1es alapjáratban... Jelenleg nincs ködlámpám, de van amikor tényleg rossz a tompított fényszóró.


Engem egyáltalán nem zavar, ha kissebb ködben használják a ködlámpát, az idegesít nagyon, ha tiszta időben kapcsolnak fel mindent, amit lehet.

2011. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!