Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudtok autópálya...

Miért nem tudtok autópálya nélkül élni?

Figyelt kérdés
Az autópályák rendkívül hasznosak, vitathatatlan fontosságuk az áruszállítás, és a hosszú távú utazások során. Van viszont egy réteg, aki egy kicsit túlzásba viszi a dolgokat. Azokról beszélek, akik fél évben egyszer elmennek rokont látogatni Budapestről Kecskemétre az 1.0-es Suzukival HÉTVÉGÉN. No az ilyen család elképzelhetetlennek tartja, hogy erre a 60Km-es távra (ennyi a fizetős) ne vegyen autópálya matricát. Csak nekem fura a dolog? Mennyit spórol azzal az autóval, amivel 100-nál többel úgysem megy? Talán 20 percet? Ér ez 1600Ft-ot, amikor egyáltalán nem kell sietnie?
2011. dec. 8. 16:12
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És kérlek ne értsétek félre a kérdést! Senki ne jöjjön azzal, hogy "én napi 100-200Km-t autózom, most ne vegyek matricát?". Itt az ilyen alkalmi utakról van szó, ahol a táv sem nagy, és sietni sem kell.
2011. dec. 8. 16:14
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Még azzal sem lenne baj, mert ha biztonságosabbnak tartja a pályát, akkor menjen rajta.

Engem az zavar, amikor Suzukival a külső sávban mennek 80-al,amikor megközelítenek egy kamiont kb 500 méterre.

Na akkor mindenféle körültekintés nélkül kivágnak a belső sávba és 90-el leelőzik a 80-al haladó kamiont.

Szerintem ez baromi baleset veszélyes, mert sokszor nem számít rá az ember, hogy ok nélkül bejönnek elé, amikor rendes tempóban halad a belső sávban

2011. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
én sokat vezetek, de a pályát egyszer használtam még. Akkor is csak mert kíváncsi voltam az új alagutakra, és mert siettünk Pécsről vissza Egerbe. De odafele is csak főút. Inkább megyűnk korábban, de a látnivalókról nem mondunk le. Így nagyon nem érint a drágulás, noha nem helyeslem én sem.
2011. dec. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a sofőr egyszerűen élvezi azt, hogy nem a kátyús vacak utakon kell szlalomoznia, hanem csak felmegy az autópályára és mehet, amennyire csak a kocsija bírja. És megéri neki azt a pénzt. Nem a 20 perc, amit nyert, hanem az érzés, hogy végre normálisan haladhat.
2011. dec. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

kétféle gk vezető van

-az egyik ,ha csak teheti autopályán megy

-a másik , ha nem muszáj ,akkor soha nem megy föl a pályára

2011. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én az autópályát főleg a biztonsága miatt használom! Baj?
2011. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Semmivel nem látom biztonságosabbnak nagy forgalomban, és folyamatos kamionsor mellett autózni, mint kihalt főúton. Baj? Csak gondolj bele, hogy hol van sűrűbben baleset, az M5-ön vagy az 5-ös főúton.
2011. dec. 8. 16:52
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a Suzukisnak ugyanannyi joga van a pénzéért(!) használni az autópályát, mint a Mercedes-esnek, meg az Audisnak. Meg mint neked. Ha neki megéri az 1600 Ft-ot, akkor téged mit zavar?

Lehet, hogy nem annak szántad, de elég bunkó a hangvétele a kérdésednek...

2011. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. Pestről a Balatonra mindig pályán megyek le. Mehetnék a régi 7-esen is, tulajdonképpen alig 20-30 km-el hosszabb és időben is max. 1 órával. De nekem az az 1 órával kevesebb kényelmes haladás megér 1600 forintot.
2011. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert kényelmesebb, gyorsabb, biztonságosabb. De amúgy mi az istenre legyen az autópálya, ha nem arra, hogy használjuk?...
2011. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!