Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Totálkáros autot szeretnék...

Szbalazs22 kérdése:

Totálkáros autot szeretnék venni alkatrésznek, annyi biztos hogy 3 éve áll az autó és nem fizetnek rá semmit, a rendszám le van adva. Meg tudom venni hivatalosan hogy ne kelljen átiratnom, szet tudjam bontani kiárulni? Mi lenne a menete?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Átíratás nélkül nem tudod hivatalosan megvenni. Az egyik módszer az, hogy átíratod a nevedre, ekkor a tulajdonjoggal nincs gond. Csak utána véglegesen ki kell vonatnod forgalomból, ehhez pedig bontási igazolás kell egy bontóból. Na, itt lehet trükközni, de nem buzdítok senkit törvényszegésre.

Ha nincs kedved átíratni, akkor a tulajdonosnak kell kivonatnia a forgalomból, tehát ő trükközik vele, ez is járható út.

Vagy ott a harmadik módszer, ami meg eleve törvénysértéssel indul... De ezt inkább nem teszem közkinccsé, hátha van még valaki, aki nem ismeri, azt pedig ne én rontsam meg.

2011. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az hogy lehetséges hogy o nem fizet semmit?ugy tudtam hogy fel evig lehet kivonni az autot utana visszaáll magátol?rendorseg se tudja kivoni vegleg ha keszult jegyző konyv vagy ilyesmi
2011. dec. 10. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!