Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsősegély doboz kötelező...

Elsősegély doboz kötelező tartozéka a robogónak?

Figyelt kérdés

Szóval ha megállítanak a rend őrei és nincs nálam ez a cucc akkor megbüntethetnek?

Mi van akkor ha valakinek nincs sisaktartója?Kézben vigye?


2009. máj. 16. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Minden járműre a jármű által szállítható személyek számának megfelelő méretű elsősegélynyújtó felszerelés kötelező. A robogókon (mármint az M kategóriásokon) egyetlen személy ülhet, arra tehát nem az autókból ismert jókora doboz kell, hanem a kisebb, "A" jelű elsősegélynyújtó felszerelés. Ez egy kb. 10X15X5 cm-es csomag. Az pedig nem akadály, hogy nincs sisaktartó, ennek helyet kell találni, mert a jogszabály előírja.

Hogy a rendőr megbüntet-e érte... Nagyon szubjektív, attól függ, milyen kedve van.

2009. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nevetséges...

mit várnak el tőlem hogy majd megyek hősködni ha látok egy balesetet?


(mennyi a bünti?)

2009. máj. 16. 18:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Minden robogóban van hely neki, az ülés alatt. 1800 ft a csomag.
2009. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Nekem eddig volt Rigám, pedálos Simsonom, S51-esem, Babettám és mindegyiken volt hely a csomagnak. Nem lehetetlen megoldani.

Egyébként pedig senki sem várja el, hogy hősködj. Nem kell felborult roncsokat egy kézzel visszaállítanod, ránézéssel tüzet oltanod és 120-szal száguldó, fék nélküli teherautó elől vetődéssel gyermekeket mentened. Csupán annyit kell tenned, hogy elsősegélyt nyújtasz: nem hagyod elvérezni az út szélén fekvő sérültet, nem hagyod, hogy megfulladjon a saját hányásában (nem azért, mert részeg, hanem mert mondjuk agyrázkódása volt) és legalább félrehúzod a többi autó elől.

2009. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom de akkor sem fogom betenni az elsősegélydobozt .:

1.) úgysem fogom használni mivel alapból nem mennék oda a sérültekhez ..( persze annyit tennék hogy kihívom a mentőket és integetek a többi autósnak hogy lassítson)


2. foglalja a helyet és mivel nem használom ezért fölösleges.


Tudom nem én döntöm el mi a fölösleges bla bla bla .. de ez akkor is baromság.

2009. máj. 16. 21:31
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Remélem, ha egyszer baleseted lesz, akkor nem lesz senkinél elsősegély-doboz. Hogy sz*rhatod le ennyire aki bajban van?
2009. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
iszonyat nagy k*csög vagy! azt kívánom az összes többi normális motoros társammal együtt hogy essél el! egyébként: én mindenhová egy kis hátizsákkal járok motorozni, nem fogom kockáztatni a telefonom, papírjaim épségét a zsebemben, illetve jó ha van nálam víz, vagy ELSŐSEGÉLYCSOMAG...
2009. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságokat viszont kívánom ugyanezt.:)

Egyébként pedig az anyukátok büdös pi*áját.:)

Azért nem megyek oda mert először is nem tudom hogy mit kell tenni,aztán még engem fognak lecsukni mert szegény embert kirángattam a kocsiból és véletlenül az eltörött bordája beleállat a tüdejébe kösz inkább nem.

Másodszor ha oda mennék valszeg engem is vihetnek a korházba mert nem vagyok oda az ilyen dolgokért és valszeg elájulnék.

Mint mondtam annyit megtennék hogy megállok és kihívom a mentőket.Ennyi és az emberek 90%-a van így.

Nem tudom hány embert láttatok már hősködni a baleset helyszínén, inkább csak nézelődnek csoda ha mentőt hívnak.

2009. máj. 17. 12:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod mit kell tenni, hogy mentél át az elsősegélyvizsgán?
2009. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ki emlékszik már arra?Annyi volt kb hogy stabiloldalfekvés azt megcsináltam ma már nem igazán emlékszem .

Aztán mit nem szabad csinálni azzal aki benzint ivott vagy mit erre válaszoltam és kész.

Ettől még nem lettem orvos,és nem tudom eldönteni hogy ennek a csávónak el van törve a bordája vagy sem ,aztán kirángatom a kocsiból vagy lehúzom az útról és meghal mert vmit rosszul csináltam.

Kinek kell ez?Megállok hívom a mentőket addig ott maradok és lassítom a többi autóst ennyit tudok tenni max.

2009. máj. 17. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!