Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám lemérni mennyi...

Hogyan tudnám lemérni mennyi benzint fogyaszt az autóm?

Figyelt kérdés
Ötletem sincs hozzá mi lenne a tökéletes megoldás, nincs valami kütyü aminek segítségével megtudhatnám?
2011. dec. 13. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:

1. teletankolod

2. számláló nullázás

3. addig mész, ameddig van benne benzin

4. megint teletank

5. tankolt mennyiség / megtett út = fogyasztás

2011. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Számláló nullázás? az mi az és hol van?

Hallottam valami olyasmiről, hogy lelehet nullázni nem tudom mit és úgy kb. meglehet állapítani mennyit fogyaszt,de nem vagyok nagy profi autó szakértő.

2011. dec. 13. 10:38
 3/5 dizus ***** válasza:
Első kattanásig tankolod a kocsit.Felírod a km állást.Mész amennyit akarsz 100-150km-t.Utána ugyanannál a pisztolynál tankolsz első kattanásig.Meg van a liter és a kilóméter.
2011. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen kocsi?

Egyébként a kilométeróra közepén alul található egy gomb amit megnyomsz és nullázza a napi számlálót. Szerintem neked nincs olyan ha ezt kérdezed.

2011. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teli tankolod pisztoly kattanásig.

Mész vele mondjuk 358 Km-t mikorra újra tankolsz(ha lehet ugyanott) pisztoly kattanásig.

Mondjuk 22.65 Liter lett a tankolás.

22.65 elosztjuk 3.58-al (a teljes Km-t /100 )

és ez lesz a 100 Km-es átlag.

Azaz : 6.32 L volt a fogyasztása a kocsidnak.

2011. dec. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!