Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb az autóknál?...

Melyik a jobb az autóknál? Kevesebb súly+ gyengébb motor, vagy nehezebb +erősebb motor? Mik az előnyök és hátrányok (a fogyasztáson kívül)?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mire akarod használni. Ha gyakran jársz hegyvidéken akkor erős moto rkell. Ha sokat autópályázol, erős kell. Ha csak városban használod és néha nézel el vidékre akkor kis motor kis kocsi.
2011. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vegyes lenne, vagy lassan mennék,vagy kanyargós utakon mennék gyorsabb tempóval
2011. dec. 13. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nalam a keves suly es eros motor parositas a nyero........
2011. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A könnyebb súlyú tud könnyebben megcsúszni?Kanyaroknál mi a helyzet?
2011. dec. 13. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindegyik megcsúszik, és egyik sem.

Nagyobb autón szélesebb gumik vannak általában amelyeknek nagyobb a tapadó felülete.

Okosan kell közlekedni és nem csúszik meg egyik sem. Ha meg vagány az ember, lehet alatta bármilyen kocsi...

2011. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagy súly és erős motor hozzá a nyerő.

Hátrányát sosem éreztem viszont osztályon felüli stabilitást ad.

Hegyi szerpentinen lakom és két telet is végigautóztam egy SL500-zal aminek remek a súlyelosztása , szenzációs élményekkel gazdagodtam !

2011. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ÉS cabrióknak mennyire jó a súlyeloszlásuk?Alkalmasak gyors kanyarbevételre?(Mint pl Volkswagen EOS,Opel Astra H TT, Ford Focus Cabrio)
2011. dec. 13. 21:55
 8/10 anonim ***** válasza:

A kabriók eleve nehezebbek és jobb az úttartásuk az erősített kasztni,dupla küszöbök etc. okán.

Több mint 10 évig volt Audim (2.6V6), - igazi élmény volt!

Avantgarde sportfutóművel,225/17 gumikkal - mint egy sínautó!

:D

2011. dec. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A mai modern, fémtetejű kabriók szerintem nem jók. Nehezek és csak óriási jóindulattal lehet sportosnak nevezni őket.


Én a kevesebb súly - gyengébb motor híve vagyok.

Ha még ehhez hozzáveszed azt, hogy kabrió is legyen, akkor eljutsz a Caterham Sevenhez. :)

2011. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mindkettőnek van előnye és hátránya is... de ha a kanyarodást, stabilitásat nemis nézzük, csak gyorsulást, végsebességet, akkor általánosságban elmondható, hogy kb 100-120-ig a súly/teljesítmény arány a mérvadó, a légellenálás kevésbé játszik szerepet. Nagyobb sebességeknél viszont egy nagyobb teljesítményű autó jobban megy, még ha a súly/teljesítmény aránya rosszabb is egy nála kisebb teljesítményű autónál, mivel a légellenállási erő növekedése a sebesség négyzetével arányos. Így nagyobb sebességeknél az autó súlya kevesebbet számít, a motor teljesítményének (vonóerejének) nagy része a légellenállás leküzdésére forditódik. Ez szépen látszik is amúgy, ha a vonóerők, és az autóra ható ellenállás erők arányát ábrázoljuk grafikonon... Konkrét példa:


-honda s2000:

1260 kg, 240 lóerő -> kb 200 lóerő/tonna

gyorsulás 0-100: 6,2 s, végsebesség: 240 km/h

-BMW (e38) 740i:

1790 kg, 286 lóerő -> kb 160 lóerő/tonna

gyorsulás 0-100: 6,9 s, végsebesség: 250 km/h (korlátozva)


látható, hogy a honda s2000 valóban jobban gyorsul 100-ig, talán 120-130-ig is, a súly/le aránynak köszönhetően, de mégis a hetes bmw végsebessége 10 km/h-val nagyobb, de ha nem lenne korlátozva talán még 20-al is nagyob lenne, annak ellenére, hogy másfélszer olyan nehéz(+600kg) és a suly teljesitmény aránya 20%-al rosszabb...

2012. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!