Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik dízel bmw vagy merci...

Melyik dízel bmw vagy merci motor fogyaszt a legkevesebbet?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom hogy a régi sportkocsi kasznimba egy korszerűbb keveset fogyasztó de viszonylag erős motort szeretnék beletenni. Nem a gumiégetés lenne a lényeg hanem hogy futózni tudjak olcsóbb legyen fent tartani és nagy távokat tudjak megtenni. hely az bőven van az E21-es bmw orrában. De embertelen fogyasztása van.

És inkább egy csendes Td dízel motor érdekelne ,mert gázolajt jobban tudok szerezni mint benzint.

Azért nem akarom eladni az autót és venni másikat mert az egyetlen örökségem és én az a fajta vagyok aki szereti az autóját. Volt már sok autóm de jobb életérzést egyben sem éreztem.



2011. dec. 15. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
E46 330 D 6 L fogyasztással elmegy! Elég erős 184 HP alapból egyszerű chippel 220 HP -t kapsz 490 es NM el!!!
2011. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 dizus ***** válasza:
Hát a 6l az inkább 8-9.5l és drága mint a dög egy ilyen átalakításhoz.Kérdezném mi az az embertelen fogyasztás és mekkora a motor?
2011. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Motort átültetni nem olyan könnyű mulatság. Ha nem ugyanolyat teszel bele, utána akkor cserélhetsz váltót, futóművet is, stb. Szerintem gyönyörű az E21, bevallom kicsit irigyellek érte. Ha már viszont a fogyasztás nagy, akkor alakíttasd át gázossá. Egy nyolcvan literes cuccot berakatsz a csomagtartójába (ott úgy is van elég hely, vagy ha nem akarod, h csökkenjen, akkor a pótkerék helyére beszerelhető tartály a te jó választásod) és onnantól fogva sokkal gazdaságosabban tudsz haladni. :) Picit gyengülnek a menetteljesítmények, de marad még erő a bömösben, nyugi!
2011. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A fogyasztásom 16-20L között van de már 26 liter is volt.:(
2011. dec. 15. 13:33
 5/19 anonim ***** válasza:
Akkor ha végképp nem akarod átalakíttatni, mert pl nem éri meg...elrakod élmény autózásra és tényleg csak keveset használod. Mellé pedig hétköznapi használatra veszel valami keveset fogyasztót...példát nem írnék, mert mindenkinek más.
2011. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
hát az a 6 liter simán hihető mivel nekünk 7esünk van ugyanekkora motorral csak joval nagyob a kasztni és 7-8 litert eszek nem kimélve...
2011. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A bwm 20d motorja és a merci 220cdi motorja iszonyat keveset fogyaszt. Átlag 6 liter!!
2011. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


A fogyasztásom 16-20L között van de már 26 liter is volt.:(


Benzinest soha többé! (ha rám hallgatsz)

2011. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az e21 az szép és jó. Én inkább vennék a helyedbe egy városi autót.

Meg a másik. Gondold már bele. Hogyan festene egy ilyen szép matuzsálem traktorhanggal? Arról nem beszélve, hogy az új Diesel motorok rakás szarok. Bontottam már szét párat.

2011. dec. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Valóban érdekes hangja lenne.... Megtartanám én a gyűri motort is van hely ahol elfér. De hiába a szép kaszni ha a garázsban áll folyton üres hassal. (Akkor mi értelme??) Hogy mondhassam hogy olyanom is van?! Nem ez a célom.

Szerintem fejlődni kell. Erről szól az evolúció. De a régi formák mindig nosztalgiát indítanak meg bennem a régi szabad életérzésről. Hogy lehet ilyen életérzésem ha a kocsi ami ehhez társul csak egy garázs mélyén porosodik. Önmaga rabságában üres tankal. Erről szól szerinted ?..

2011. dec. 17. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!