Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni magamnak egy...

Szeretnék venni magamnak egy motort, két kategóriát néztem ami tetszik nekem de nemtudom mi a külömbség és melyik a jobb. A Crossmotor meg a Pitbike-közül nézegettem pár modelt. Mi a külömbség a kettő között, és melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Egy nagy, 25hektáros földterületünk van és oda kéne nekem a földútakra hogy bejárhassam a területet mert biciklivel kissé nehézkes dolog főleg ha nagy a sár és ez a két kategória tetszik ami nekem jó volna.
2011. dec. 17. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A pitbike-okban jellemzően 125ccm körüli 4 ütemű blokk van, kis kerekük van, és úgy összességében is kisebbek, mint egy normál crossmotor.


Pitbike: [link]



A crossmotorok magasabbak, van belőlük 2 ütemű és 4 ütemű változat is, 50ccm-től egészen 650 köbcentiig. (illetve van egy 700-as 2T, de az most nem lényeges). ha ilyet veszel, akkor 80ccm alatt nem ajánlom, mivel a kis köbcentiből nem sok erőt tudnak kinyerni, rövidek a sebességek, kevés a nyomaték. A 80-asok már tudnak meglepetést okozni, ezek jellemzően 15-20 lóerő körül vannak, sőt kicsivel felette, és egy az erő a kis súllyal párosulva félelmetes kettőst alkot. Terepet bejárni szerintem bőven elég lenne, de ezek méretben kb. a Pitbike és egy normális crossmotor között vannak.


Ez egy 80-as Kawasaki KX:

[link]



Egy 125-ös már "kicsit" durvább, ha azzal vagy, akkor semmilyen autóval nem érnek utol terepen, ha esetleg menekülni kellene.


Honda CR 125:

[link]

2011. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egy teljes crossmotort elég drága fenntartani tehát most a fullkrossz gépekre gondolok mivel nagyon pörgősek ezért sokat esznek és nagy a szervizigényük...én valami endurot ajánlanék inkább
2011. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mit szólsz egy honda crf 150 hez? ekkora terepre ez is elég lenne
2011. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tehát nekem az a lényeg hogy ugye nem olyan nagy a terep mert nagyrészt földúton kell mennem de azért szépszám vannak olyan hejek a farmon amiket elég nehéz elérni mert pl kocsival szinte lehetetlen megközelíteni ezért kell a motor tehát egy olyan kell ami kényelmesen elmegy 70-80 km/h val de ha van egy nehezebb terep az nemjelent kihívást neki... de azlenne a legjobb ha konkrét montort tudnátok mondani mert nemnagyon vagyok jártas a témában :S
2011. dec. 17. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Yamaha DT 125
2011. dec. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!