Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintem irreálisan csúszott...

Szerintem irreálisan csúszott a kocsim a friss hó és jég ellenére. A lenti képen látható gumit még jók lehetnek?

Figyelt kérdés

Első téli vezetésem volt, és szerintem a kocsim irreálisan nagyon csúszott, annak ellenére, hogy gyalog is csúszkáltam.

Pl. harmincon(!) kicsúsztam a körforgalomból, a patka fogott meg!

Igaz, tapasztalatlan vagyok ilyen téren, tehát lehet csak én reagálom túl, de lehet, hogy mégsem.


A kanyarokat is igen óvatosan kellett vennem, mert egyszerűen nyomtam a féket pár kilométer/óránál és a kocsi csúszott tovább, akkor a kanyarokban szerintem nem is kell mondanom, hogy ilyen 30-aknál is eléggé sodródott oldalra. :S


De, akkor a képek, nem tudom mennyit látni, szupermakróval készültek:


(Első kerék meghúzású autó, kis plusz infóként.)


A képekből kis felbontáson több dolog látszik.


Bal első

[link]

Jobb első:

[link]

Bal hátsó:

[link]

Jobb hátsó:

[link]


2011. dec. 21. 11:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
én mernék vele közlekedni, de ha te nem érzed biztonságosnak akkor cseréltesd le újra!!!Kamionos!
2011. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem csúszott ireeálisan. Kapásból ugye csúszós úton pumpáljuk a fékpedált ha nincs ABS, pont azért, mert különben csúszik a kocsi amerre akar. A te írásodból meg azt veszem ki, hogy "nyomtam a féket" mint az őrült, nem engedted fel egy másodpercre se...
2011. dec. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Antimod ***** válasza:
Nem csak a gumitól függ, egyes autók szörnyen csúszkálnak, pláne a hátuljuk.
2011. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ne a féket taposd az én kocsimon rosszabb gumik vannak.
2011. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


A második válaszadónak: nincs mentségem, tényleg úgy érthető az írásból, mintha beletapostam volna.

Tény, hogy nem pumpáltam, de nem is léptem rá, mint egy vadállat. Finoman, lassan, de folyamatosan nyomtam a féket.


De, akkor ilyen téren megnyugodtam, hogy azért nem (csak) én szerencsétlenkedtem az úton, hanem tényleg ennyire csúszik. :)


Az első válaszadónak: Kamionosként már az emberben lehet kis tapasztalat, úgyhogy ott meghiszem a bátorságot! :)


Harmadik: nem tudom, hogy a kocsim súlyelosztása mennyire jó, de abból kiindulva, hogy eddig rendes úton, hirtelen kanyaroknál, nagy sebességen nem szokott csúszkálni, ezért gondolom annyira nem lehet rossz. :)

2011. dec. 21. 13:14
 6/20 anonim ***** válasza:
Debica Frigo! :D Jó kis gumi nekünk is ilyen van kb. ennyire kopott. Csodát ne várj a téli gumitól, ésszel kell vezetni, ez csak egy minimál segítség, hogy nehezebben csúszik meg! Hirtelen fék és kormánymozdulatot kerüld ez a legkönnyebb mód a megcsúszásra
2011. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem várok csodát, csak kicsit félek, hogy csak velem van ilyen, hogy, gyakorlatilag az egész utat végig csúszkáltam. :S :)
2011. dec. 21. 14:12
 8/20 anonim ***** válasza:
bele fogsz jönni, hidd el nincs olyan vezető aki az első téli vezetése alkalmával ne csúszkálna meg egy kicsit
2011. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Jó téli gumi, alacsony sebesség, finom pedálkezelés, csak apránként fékezés és no pánik. Én így tavaly egyáltalán nem csúszkáltam, igaz hogy 24 éve vezetek.
2011. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Remélem én is belejövök! :)

Köszönöm a bátorító szavakat mindenkinek mégegyszer! :)

2011. dec. 21. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!