Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 hengeres motor hangja 4...

5 hengeres motor hangja 4 hengeresből?

Figyelt kérdés
Van egy Volvo v40 1.9 T (benzines) autóm, és beleszerettem a Volvo 850 2.0 5 hengeres hangjára. Valamilyen úton-módon ki lehet belőle hozni? Persze motorcsere nélkül.A cél: http://www.youtube.com/watch?v=Vr6_NkPGIH8 http://www.youtube.com/watch?v=VyeqnY-NQV0

2011. dec. 27. 03:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerinted az 5 hengeresnek miért van olyan hangja? Nem lehet, hogy azért, mert 5 hengeres? :)
2011. dec. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nyilvánvalóan nem lesz olyan hangja mint az 5 hengeresnek,hiszen a tied csak 4,de javíthatsz rajta egy keveset sportlégszűrő és sportkipufogó segítségével
2011. dec. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz neki öthengeres hangja. A négyhengeresben 180 fokonként van munkaütem, az öthengeresben 144 fokonként. Azonos fordulatszámon sűrűbbek a munkaütemek, ezzel nem tudsz mit kezdeni. A négyhengeres hangját lehet variálni, de ettől a kerettől nem szakadhatsz el.

Van viszont újabban egy eléggé meglepő ketyere, amellyel az autó belsejében lehet motorhangot szimulálni. Soundracer névre hallgat, a szivargyújtóba kell dugni, aztán a motorfordulattal arányos bömbölést produkál a hifin keresztül. Igaz, tudtommal ennek öthengeres változata nincs, de hátha lesz (de V10-es van, az kicsit talán közelebb áll az öthengeres mormogáshoz, mint a négyhengeres motor hangja). Nem mondom, hogy ez tökéletes megoldás, de ha másnak nem, ökörködni jó.

2011. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Meg ronthat is. Ha sportkipuffot akarsz, vidd el szakemberhez, pl. www.janodob.hu en is ide akarom majd az enyemet...
2011. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
@3: szerinted van epeszu ember, aki erre befizet?
2011. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg az 5 hengeres turbós 850-es volvo az 2.3as :P
2011. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy én nem vennék ilyet, de ha a kérdezőnek ilyesmire van szüksége, még akár örülhet is neki.

(nem az én véleményem volt a kérdés)

2011. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
egyetértek a 09:51 es el és emelj az alapjáraton és ezentúl 500 al jobban de ez fogyasztástöbbletet jelenthet tehát ez csak akkor tedd ha van annyi fölös pénzed és rá is akarod szánni
2011. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt tudtam nagyon jól hogy pont ilyet nem lehet belőle kihozni, de reménykedtem abban hogy létezik valamilyen ötletes megoldás amitől hasonló hangzás elérhető. Esetleg ötletek hogy kicsit sportosabb legyen? Most márkákra gondoltam illetve különböző műhelyekre ahol foglalkoznak ezzel, természetesen megbízhatóra és igényesre(ha még árat is tudnátok írni, az isteni lenne). Előre leszögezem, nem az a célom hogy egy kályhacsövet vágjak az autó alá és megsüketüljek benne (meg a szomszéd is).
2011. dec. 27. 16:19
 10/12 anonim ***** válasza:

És mivel emeljen az alapjáraton? Sodrófával?


A sportlégszűrő meg a sportdob hozzáértés nélküli beszerelése a motor igen jelentősen megkurtíthatja a motor élettartamát.

2011. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!