Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor fogyaszt a legkevesebbet...

TitanAttis kérdése:

Mikor fogyaszt a legkevesebbet a 206-os?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Peugeot 206-os kocsim van,1.4-es HDI motorral.Milyen fordulatszámon érdemes autózni városban 50-60 km/h-s sebességnél és hányadik fokozatban, hogy a lehető leggazdaságosabb legyen a fogyasztás?


2011. dec. 27. 13:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Meséld már el, hogy te azt hogyan mérted le. Jó?
2011. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Írtam már. Van a kocsiban fogyasztásmérő ami halálpontos! 1-2decit téved maximum egy telitanknál, már leellenőriztem jónéhányszor. Namármost, ha 60-nál 4-esben tartom a sebességet akkor többet mutat kb 6decivel mint ,ha 5-ösben 60-al megyek.Amúgy a kocsi automata de kézzel is lehet rakni a sebességet.Az automatika is felvált egyébként 5-ösbe 50-60nál,nyugis tempóban,mert így van programozva nem véletlenül,bár lehet a gyártó a lüke!

Én elhiszem hogy más típusban ,más motorral ,váltóáttétellel nem így van, a saját tapasztalataimat tudom írni.


Elvonatkoztatva a dízeltől, kis benzines kocsit vezettem ,ahol a tulaj csak akkor rakott 5-öst ,ha kiment a városból ,vagy 70-es seb.korlátozós városi úton ment és olyan aki kínosan betartja a kreszt. Az átlagfogy. mérő beállt egy adott értékre. Mikor én kaptam meg a kocsit néhány napig csak városi használatban és az 5-öst 50-nél használtam ahogy szoktam, szépen lassan lement az átlagfogyasztás .Csodálkozott is utána. Zsigából ült át ,amiben nem volt 5-ös,ezért nem szerette használni.

2011. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem pedig a városi átlagfogyasztásom ment le 3-4 dl-rel mióta nem használom az V. fokozatot.


Tudom, hogy a pillanatnyi fogyasztás V. fokozatban kedvezőbb, de ez csak hosszabb úton érvényesül. Nem ott, ahol állandóan kapcsolgatni kell.


(Nálam ha 50-nel megyek, V. fokozatban a pillanatnyi fogyasztás kb 4 dl-rel kedvezőbb. De nem éri meg felkapcsolni, mert csak viszonylag rövid ideig lenni V.ösben kidobott pénz a kapcsolgatások miatt.)


Ha V.-ben megyünk és lassul a forgalom: vissza IV. majd újra V. stb... Szóval állandó kapcsolgatás, kuplungolás...


Viszont a IV. fokozat vígan viszi az 50-55-öt is, aminél ugye nem megyünk többel a városban!!!

És ha lassul a haladás akkor sem kell kapcsolgatni, mert akár sokkal lassabb tempót is elvisz a IV. fokozat. És motorfékre is van lehetőség ahol a fogyasztás ugyebár 0.


Mindenki úgy csinálja a hogy akarja. Én nem használom az V. fokozatot és mint írtam így fogyaszt télen városban az 1,5 dCi-m 4,5-4,6 Litert.


Részemről lezártam a győzködést.


Akit érdekel itt vannak a fogyasztási adataim amióta megvan az autóm:


[link]

2011. dec. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mondok valamit annak aki erőszakoskodik, hogy mindenképp fel kell váltani ötösbe. Keress rá az Otto illetve a Diesel motor nyomaték/fordulatszám görbéjére. Mindkettőnek van egy csúcspontja. Ezen a csúcsponton ég el leghasznosabban az üzemanyag. Amikor ötösbe kapcsolsz a váltó áttételezés miatt a fordulatszám leesik. Mivel egy ideig még gyorsítasz ezért az alacsony fordulatszám miatt a szívócső depresszió megnő. Az autó pedig nem hülye, a több levegőhöz több üzemanyagot adagol. Csak éppen nem vagy elég közel a csúcsponthoz így az ily módon befecskendezett plusz üzemanyag egy része kárba vész.


Egy fogyasztásmérő pedig pont annyira okos, mint a programozója. Nekem nem egyszer volt olyan, hogy egyik pillanatról a másikra teljesen különböző dolgokat mutattak az általad istenített fogyasztásmérők. Rengeteg autót vezettem, rengeteget szereltem is de egyikben sem lehetett megbízni. Ezek hozzávetőleges adatokat mutatnak, olyan pedig nincs, hogy decire pontos. Kérdezz meg egy min 30 éves tapasztalattal rendelkező szakit.

2011. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mivel sokszor ellenőriztem a fogyasztást a hagyományos telitankos módszerrel is,ugyanannál a kútnál mindig ugyanaddig töltve ,nem kattanást figyelve, tudom hogy a fogyasztásmérőm nagyon pontos. De gondolom ebbe is bele lehet kötni.Viszont a tendencia pontosan látszott,ha a fogy mérő többet mutatott a telitankos módszerel is mindig többet mértem,és fordítva.

Ha nem is decire pontos egy mérő, de határozottan többet mutat, akkor bizony a kocsi többet eszik.Ez olyan mint a sebességmérő.Mind csal felfelé,ha rossz gumiméret van rajta akkor még többet,de ha többet mutat akkor gyorsabban is mész.

Az egy dolog ha váltás pillanatában kicsit megugrik a fogyasztás, de ezt bőven kompenzálja az utána való egyenletes haladás 50-60-al.

Sőt, kedvező fogyasztást nem is az egyenletes haladás,hanem a hullámzó sebesség ad. Felgyorsítasz 100ra, kuplung ki ,gurulás üresben, lelassulsz 85-90-re aztán újra 5-ös vagy 6-os ami van,és úzra 100ra felgyorsít .És így tovább.Kevesebbet eszik a kocsi így mint egyenletes 90-nél.

2011. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
12:31 amit írtál az inkább benzinmotorokra illik .A dízel légfelesleggel dolgozik. Itt a motor teljesítményét úgy változtatják , hogy a hengerbe beszívott levegőhöz nagyobb mennyiségű olajat fecskendeznek. Ennek korlátait az oxigénhiány miatt megnövekvő füst kibocsátás jelenti.Ilyenkor kevés a levegő,hirtelen lapadlózott dízeleknél ez szépen látszik is,füstöl mint a kémény de megy is.A sok levegő nem probléma ha kevés hozzá a gázolaj,az a gázolaj a sok levegőben is el fog égni,itt nincs olyan hajszálpontos levegő/üzemanyag arányigény mint a benzinnél.
2011. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

13:20 leírom, hogy mi a hibája te fogyasztásmérődnek és továbbra is mindent arra alapozol.

Másik csóka: te úgy kezdted, hogy a Diesel légfelesleggel dolgozik utana azt, hogy a kevés levegő miatt füstöl illetve, hogy a levegőhöz adagolja a gázolajat. Amikor mondjuk egy régi elektromos adagolós autón megnyomod a gázpedált akkor azzal mit szabályzol?

2011. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hagyjuk,meddő vita, én már unom. A kérdezőnek azt ajánlom ,ne hallgasson itt senkire,telitankos módszerrel ellenőrizze le a fogyasztását úgy hogy használ 5-öst városban is ,meg úgy hogy nem ,aztán kiderül, hogy a Peugeotja mit szeret. Persze az eredmény akkor lesz megbízható ,ha mindegyik mérés kb. ugyanannyi városi km-t tartalmaz hasonló útvonalon .
2012. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Dízelesként azt javaslom, hogy 2000-2200-as fordulatszámnál ne pörgesd jobban. Nincs rá szükség mivel a dízel nyomatékból dolgozik. (szemben a benzinessel)

Városban a 4. seb fokozat a legjobb!

Éljen a dízel!

2012. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!