Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes MZ-t venni?

Érdemes MZ-t venni?

Figyelt kérdés

Eddig simsonom volt, de szeretnék egy 125 vagy egy 150 es MZ-t. Mennyire lehet kapni hozzájuk alkatrészeket, és mit mondotok az alkatrészek árára ?

Meg sok helyen olyat olvasok, hogy okmányok nélkül adják mennyibe kerülhet körülbelül mire forgalomba helyezem? Ezt is át kell iratni mint egy autót ? B-kategóriással már lehet vezetni 125 öst ?


2011. dec. 31. 03:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Alkatrészeket lehet kapni nem is drágán.

Azért egy 150-es MZ, nem nagy fejlődés a Simson után.

Ha okmányok nélkül adják, azt max. bontásra tudod használni, mert forgalomba helyzetetni nem fogod soha...

Igen, át kell íratni, mivel rendszám köteles.

B kategóriával nem vezethetsz 125-öst, de könnyítettek az A-korl. megszerzésén!

2011. dec. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A papírok sokmindentől függenek: ha semmi papír nincs, akkor esélytelen. Múltkor láttam egyet, amit okmányok nélkül árultak, de rajta volt a régi rendszám: ilyeneket meg lehet próbálni elintézni, de hosszú tortúra mire végigrohangálod a hivatalokat, megkeresed a régi tulajt vagy az örökösét, adásvételi és hasonlók; ha valahol nem sikerül, akkor bele is lehet bukni ebbe a mutatványba.


Elég jó kínálat van, ha nincs tapasztalatod a papírmunkával, akkor vegyél olyat aminek van forgalmi engedélye és műszaki vizsgája is.

2011. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor okmány nélküliben nem is gondolkodom, esetleg még annyit kérdeznék, hogy egy minden okmánnyal rendelkező jó állapotú MZ (szorítkozzunk 125 ös ETZ-re, ami működik) mennyitől vannak a piacon. Mennyibe kerül az átiratás ? és mennyi az éves kötelező (vagy itt már havonta vagy negyedévenként kell fizatni mint autónál) ?
2011. dec. 31. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyiért lehet venni:

[link]

Átírás díjai:

[link]

Kötelező díjai:

[link]


UTFG!

:D

2011. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az szép hogy körülbelül 30 ezer forint átíratni, de olvasom ilyen hogy forgalmi 6000 törzskönyv 6000 ezeket is át kell akkor írni mi ? De azt nem értem hogy eredetiségvizsgálatot minek kell csináltatni hogyha úgy is van forgalmija meg törzskönyve is ?
2012. jan. 1. 01:39
 6/8 anonim ***** válasza:

A forgalmiban és a törzskönyvön is szerepel a tulaj neve, ez egyértelművé teszi hogy cserélni kell.

Az átírási díj fele az eredtiségvizsga, értelme mondjuk a lopott járművek szűrése, a mindenféle illegális (pontosabban a hatóságnál be nem jelentett) fődarabcserék "lehalászása", persze aki komolyan akarja csinálni, az meg tudja úgy hamisítani ezeket, hogy az eredetiségvizsgán fel sem tűnik... Vedd úgy, hogy egy a kötelezően kifizetendő lehúzások közül, amiért cserébe a közlekedők nagyon keveset kapnak.

2012. jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi, nézegettem és kb 150.000 lenne a motor egy évi kötelezővel, plusz ugye a benzin, annyira nem is vészes csak sajnos így diákként még nem mind1 az a 150 ide vagy oda...
2012. jan. 1. 15:50
 8/8 anonim válasza:
Én azzal vitatkoznék hogy egy 150es (de akár egy 25ös) nem nagy fejlődés simsonhoz képest... Ég és föld. Egyszerű példa: forgalmas autóúton simsonnal közel útszéléhez max 70-el ügyeskedsz óvatosan, mz-vel meg felveszed a forgalom tempóját, és a végsebességet még elsem értted...
2012. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!