Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízeles autóval szeretnék...

Dízeles autóval szeretnék elindulni rendesen! Hogyan kell ügyesen, és persze minél hamarabb felváltva indulni?

Figyelt kérdés
Tanuló vezető vagyok, és szeretnék elindulni, úgy hogy nem cseszek el semmit. Egyszerre nem lehet lenyomni a kuplungot és a gázt? Miért?
2009. máj. 23. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egyszerre elnyomni a kuplungot és a gázt? Annak mi értelme van? Tudod mit csinál a kuplung?


A dízeleknek elég magas az alapjárati nyomatékuk, így nem feltétlenül szükséges gázt adni elinduláskor, elég, ha felengeded a kuplungot.

2009. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne lenyomni egyszerre nem vágom, ezt autója válogatja... Ezt egyszerűen csak érezni kell. Azt hiszem dízeleknél magasabban fog a kuplung bár most nem tudom hirtelen. :) Amikor elkezd fogni, adod a gázt és már fel is engeded a kuplungot. Ennyi!
2009. máj. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

A második válasz kissé zavaros... Miért ne lehetne egyszerre lenyomni? Azért, mert motorbőgés a vége: felpörgeted a motort, mellé kinyomod a kuplungot.

Az sem igaz, hogy magasabban fog a dízelek kuplungja. A kuplung ott fog, ahová be van állítva. Ez erőforrástól független.

A magasabb alapjárati nyomaték miatt viszont tényleg elindul alapjáraton. Szépen, lassan fel kell engedni a kuplungot és már megy is. A modern common-rail turbódízelek azonban hajlamosak megtréfálni az embert: 1500-1800-as fordulat alatt hihetetlenül nyomatékszegények, így nem árt kis gázadással indulni.

2009. máj. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Engem is most tanítgat a párom, dízel autónk van. Amikor kezded felengedni a kuplungot és már érzed, hogy elindult az autó, akkor lassan nyomsz egy kis gázt, míg a kuplungot lassan kiengeded.Elősször így próbálgasd, ha belejössz, akkor meg egy kicsit gyorsabban próbáld!
2009. máj. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kuplung kicsit fel, és kis gáz, aztán kuplung elenged. És mivan ha nem engedem el a kuplungot teljesen? Miért megy úgy az autó ha csúszásig felengedem a kuplungot?
2009. máj. 24. 10:15
 6/15 anonim ***** válasza:

" És mivan ha nem engedem el a kuplungot teljesen? Miért megy úgy az autó ha csúszásig felengedem a kuplungot?"


Egy idő után leég a kuplung, és az oktató valószínűleg rád szól.

Azért megy csúsztatott kuplunggal, mert a kuplungnak nem csak két állása van, ki, meg be, hanem folyamatosan old, és zár, van köztes állapot is.

2009. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A jó válaszokat kiegészíteném azzal, hogy a kuplung és gázpedál használata normál hétköznapi használatban egyszerre MINDÍG ellentétes irányú lábmozgás.

Vagyis ha felfele engeded a kuplungot, a gázt csak lefele van értelme nyomni, ha a kuplungot nyomod lefele, a gázpedált csak felfelé engedheted

2009. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Kiegészíteném még azzal, hogy a kuplungot csak váltáskor kell benyomni, amugy hozzá se érj, mert szólni fognak érte. Én se értettem meg, de a 20. hegyibeszéd után elfogadtam, hogy így kell. És tényleg... lehet vele szórakozni, de nem tesz jót a kocsinak
2009. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam volna - természetesen egyszerre soha nem nyomjuk LE a két pedált - viszont egyszerre használjuk őket elinduláskor! Ahogy előttem is jól írták, ahogy engedjük fel a kuplungot, úgy adagoljuk finoman a gázt. Elveszed a lábad a gázról, és ugyanakkor kinyomod teljesen a kuplungot.
2009. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem, és fékezésnél kell kuplung nem?
2009. máj. 24. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!