Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 problémám van?

1 problémám van?

Figyelt kérdés
Nekem az lenne a kérdésem hogy egy BENZINES MOTORT szeretnék venni? De mivel csak 14 vagyok és nem áll szándékomban letenni az "M" kategóriás vizsgát, ezért azt szeretném megtudni hogy lehet-e olyan Rollert kapni ami benzines és nem kell rá jogsi? Esetleg azért mert nem nagy a teljesitménye vagy másik egyéb okok miatt?
2012. jan. 7. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

1 problémád van?

De jó neked!

2012. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

próbálj beszélni vele

2012. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Létezik robbanómotoros roller. De mondjuk az itthoni útviszonyokat ismerve eléggé komoly bátorság kell ahhoz, hogy egy kiskerekű, rugózással nem nagyon rendelkező, ám ehhez képest jó nehéz járművel közlekedni merj.

Viszont léteznek olyan Otto-motoros kerékpárok, amelyek 400 (vagy 300, sosem tudom) wattosnál kisebb teljesítményűek, tehát kerékpárnak minősülnek. Igaz, szépen purrog a motorka, de a teljesítmény túl kicsi, még nem segédmotoros kerékpárok, nem kell rájuk jogosítvány. Igen, ezek a villanybiciklik pöfögő testvérei. Na, az ilyennel akár már haladni is lehet, nem fogsz elesni az első csatornafedélben, de nem kell rá M kategóriás jogosítvány.

Viszont - a félreértések elkerülése végett - ez nem azt jelenti, hogy nem kell ismerni és betartani a KRESZ szabályait, illetve nem szükséges semmilyen védőöltözetet hordani rajta. Ez utóbbit nem írja elő semmilyen szabály, de azért elég nagyot lehet borulni egy ilyen ördögszekérrel ahhoz, hogy a saját bőrödön tapasztald meg, van-e szükség ilyen segédeszközökre...

2012. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kell.

Kérj inkább elektromos biciklit, rollert, az is jó :D

2012. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dongó motor. :)
2012. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most komolyan! Ahelyett miért nem jó a bicikli? Egy ilyen izének semmi célja nincs és normálisan nem is lehet vele közlekedni. Nekem meg van az "M"-es jogsim, de ha nem lenne akkor se vennék ilyeneket, mert csak kiröhögnének.
2012. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 10inchhero ***** válasza:
első epic win (y)
2012. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!