Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Renault-om tolatólámpái...

A Renault-om tolatólámpái folyamatosan világítanak. Vajon miért?

Figyelt kérdés
Adott egy 2002-es Renault Megane, amin jelenleg a gyújtás ráadása után azonnal világít folyamatosan mindkét tolatólámpa - a gyújtás elvételéig. A gomba ellenőrizve lett, nem az hibás. Az igazság az, hogy már napok óta így közlekedtünk vele, mire ismerősök szóltak.... Egyszer előfordult, hogy hátramenetbe kapcsolás után csípős szagot éreztünk az autóban, és a magnó felől pici füst szállt fel. A magnót kivettem (gyári volt benne) de azon semmi hibát sem szagot nem tapasztaltam, és a mögötte lévő kábeleken sem. Közben egy cd-s lejátszó került bele, gond nélkül működik. Esetleg elszállhatott valamelyik relé? De ha igen, melyik (azonosító szerint)? Villamossági ismereteim vannak, de az autóvillamosság nem a területem... Várom a válaszokat. Üdv.
2012. jan. 13. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
valahol letestel
2012. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony rövidzárlat lesz! Helyedben gyorsan elvinném, mielőtt még mást is lecsap!
2012. jan. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Húha ez komoly, szerintem is vidd el szerelőhöz gyorsan, mert biztos nem tesz jót!
2012. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem erős gyanúm van arra hogy összeérnek a vezetékek és ugye kapcsolásnál valamiért nem oldott ki, rövidzárlat sincs kizárva, de minél előbb mutasd meg egy szakembernek hogy bevizsgálja mert lehet hogy most még nincs gond vele, de később lehet hogy az egész világítást leküldi ez a hiba ami elég drága javítással jár maga után.
2012. jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Én is hasonló következtetésre jutottam, úgy tűnik megerősítitek az elképzelésemet. Üdv.
2012. jan. 13. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván valami elektromos hiba, amivel sok újat nem mondtam, viszont nagyon javaslom, hogy húzd le az akkusarukat, ha nem használod, mert egy ismerősöm járt úgy, hogy "elfüstölt" a világításkapcsolója napközben, majd hazaérve lerakta a kocsit, az éjszaka közepén pedig porig égett a Fiatja. Persze a tolatólámpához kell a gyújtás, de az ördög nem alszik...
2012. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
le testel az tuti , de szerintem nem kell egyből szerelőhöz rohanni próbáld meg a tolatólámpa csatlakozóját (ha szét tudod szedni ) lehúzni, megigazítani, megpucolni. nekem az volt az autóm baja ,hogy minden ami volt hátul tolató index minden ki világított ha ráléptem a fékre (index + fékeztem )felváltva villogott a fék + az index próbáld meg hátha sikerrel jársz mint én :)
2012. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!