Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kézifék szívja le az aksit?

A kézifék szívja le az aksit?

Figyelt kérdés

92-es Passatomhoz másfél éve vettem új, középkategóriás aksit. Idén télen többször tapasztaltam, hogy valamilyen oknál fogva lemerült. Időközben kizártam, hogy az aksi lenne hibás. Kétszer is több órás kézifékes parkolás után merült le. Elképzelhető, hogy valóban a kézifék a ludas, ez szívja le?

Ha igen, mennyibe fáj a javítása körülbelül?


2012. jan. 14. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Riasztó,immobiliser,vagy zárlat
2012. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy kontrakthiba is leszívhatj az aksit a saruknál, vagy egyszerűen nem kap megfelelő töltést..


Én sokat szívtam ezzel különböző típusú, és korú kocsikkal, csakmert olyan helyen laktam ahol rendszeres volt a pára, meg a köd.

2012. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Egyszerű.. Tedd 1-be és ne húzd be a kéziféket.

Azért a magad megnyugtatására próbáld meg eltolni, de segítséget is kell hívnod, hogy odébb menjen...

2012. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a kéziféknek az akkumlátorhoz?
2012. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
a kézifék tuti,hogy nem szívja le az akksit
2012. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kézifék ugyan miért szívná le? Egyszerű mechanikus szerkezet, semmi köze az akkuhoz. Csak a kézifék visszajelzőjének kis kapcsolója elektromos alkatrész, de az meg elméletileg áramtalanítva van, ha leveszed a gyújtást. Ha mégis ragaszkodsz ahhoz, hogy a kézifék a bűnös, akkor azt a kapcsolót kell kiiktatni és úgy megpróbálni letenni valahol az autót (mielőtt elindulsz vele, azért kösd vissza, mert visszajelző nélkül nem szabályos és nem is egészséges közlekedni).

A hangsúly talán nem a kézifékes parkoláson, hanem a több órás várakozáson van. A zárlatos alkatrészek nem vesznek fel nagy áramot, de ha több órán át van idejük dolgozni, szépen lassan elfogyasztják a szuflát az akkuból, akár kézifékkel parkolsz, akár 1-esben hagyod a váltót.

2012. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát idáig minden jel arra mutat, hogy a kézifék kis kapcsolója (a műszerfalon) a bűnös.

Egy hete jómagam direkt hagytam kézifékkel parkolni az autót kíváncsiságból, cirka 7 órán keresztül. Ez után beültem, alig észrevehetően, de nehezebben indult. Másnap egy kicsivel többet erőlködött, harmadnap nem indult tölteni kellett. Tehát ez kétszer fordult elő, egyébként nem merül, ha sebességben hagyom.

Ezért gondoltam, hogy ez lehet a hiba, és valaki alátámasztja. De ha nem itt akkor hol a gond?

2012. jan. 14. 16:57
 8/11 anonim ***** válasza:

"a kézifék kis kapcsolója (a műszerfalon) a bűnös. "

Hm...

Ami a műszerfalon van, az egy visszajelző lámpa (izzó vagy LED), ráadásul, ha leveszed a gyújtást, kiveszed a kulcsot, elalszik, azaz NEM fogyaszt!

A kapcsoló valahol a jobb feneked közelében, attól lejjeb vagy 40 centire van általában....

2012. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a kéziféknek ehhez, másfelé keresgélj.
2012. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van némi elektronikai érzéked menni fog.Vedd le az akku valamelyik saruját és 1 kézi műszert amper mérésre kapcsolva zárd az áramkört.A méréshatár 10A legyen legalább,levett gyújtás mellett folyhat némi áram pl:rádió memória stb, de ez max néhány tized amper lehet.Ha behúzod a kéziféket és megnövekszik az áramfelvétel akkor valóban ott a hiba de ezt nem tartom valószínűnek.Lehet viszont hogy a kapcsoló vezeték szigetelése megsérült és ott szivárog az áram.

Én a helyedben megmérném a töltő feszültséget és az áramot is, a másfél éves aksinak is lehetnek hibái. Kevés benne az elektrolit mert túltölt generátor a szabályzó hibája végett,felkeményedtek a lemezei,vagy az iszaptérben már van annyi szmötyi hogy kezdi átzárni a cellákat.

Remélem segítettem.

Villszer.

2012. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!