Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mikor teszitek le az...

Ti mikor teszitek le az autót? Milyen benzin árnál mondjátok azt, hogy leteszitek a kocsit? Hogy próbáltok meg spórolni a tankolással?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 14:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a munkába járáshoz elengedhetetlen. Egyelőre visszábbveszek a tempóból. A többit majd meglátjuk.
2012. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Pont mostanság gondolkodtam én is ezen. Egyelőre úgy csinálom, hogy kis pár km-es távokra elgyalogolok vagy elbicajozok. Ha autóznom kell, akkor úgy szervezem hogy 1 körrel sok mindent elintézzek. Hiányzik hogy kevesebbet ülök autóban, de így legalább gyakrabban lemosom, felfújom a kerekeit kitakarítom...csak hogy "autózzak". A tömegközlekedés nem alternatíva nekem árban sem.
2012. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Már egy éve leraktam, és el is adtam, mert a benzinár az egy dolog, de itt fent Bp-n nincs év, hogy ne költenék 30-40 ezret drága hazafias rendőreinkre valamilyen bírság címén.. Plusz az alkatrész, a bóvli olajak, az állandó karbantartás meg bütykölgetés egy párás havas fagyos téli időszak után, mivel ugye nem futja fűtött garázsra csak a szabad égre stb stb stb.


Mintíg volt valami fszság amivel lehúztak, pedig egy 16 éves kocsim volt, és nem gyorshajtottam vagy vagánykodtam, de mindíg kellett valahova valamit fizetni.



Most asszonnyal, használjuk anyós kocsiját, ha kell valahova, amúgy meg lógok a bkv-n és szrok bele a butiított üzemanyagokba a kátyús agyonbszott lámpázott budapesti utakba, a sok idegbeteg fszba, a lehúzós szerelőkbe, rendőrökbe és még sorolhatnám.

2012. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
nekem elengedhetetlen a munkábajárás miatt. Sajnos semmiféle tömegközlekedéssel nem tudom megoldani a bejárást időre pedig csak 45 km, de más megye és sajnos így megoldhatatlan. Minimum 3 átszállás lenne, de a baj az idővel van. Nem ér be és hazafelé sem... De mivel nem járok minden nap szo szo belefér még. Másfelé már nem is használom a kocsit.
2012. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
soha
2012. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Antimod ***** válasza:

Már most letettem. Vidékre is vonattal utaztunk, mert sokkal olcsóbb, és ki a fene fog ilyen időben (hol hóvihar hol napsütés) százkilométereket vezetni.


Nagyon ritkán használom már a kocsit, szerencsére nem kell a munkába járáshoz minden nap.

2012. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Soha nem fogom letenni. Ez így baromság, hogy "leteszem az autót". Aki csakúgy le tudja tenni annak eddig sem volt rá semmi szüksége. Eddig is ugyanúgy spóroltam, nem mentem 200-al, használtam a motorféket, csak akkor ültem autóba, ha szükséges. Hogy drágább lett a dolog, nem változtat semmit, mert eddig is annyit használtam, amennyit kellett. Ja és több személyre még a mai napig drágább a vonat, mint az autó! Sőt az én esetemben 1 személyre is! Ha Pestre megyek lakóhelyemről, akkor vonattal ez nekem a legratyibb 2. osztályú jeggyel is 5000Ft-ba kerül oda-vissza. Ugyanezt az 5 literes fogyasztású autómmal kopást beleszámolva is megjárom ennyiből. És akkor EGYEDÜL ültem az autóban, ha ketten vagyunk, akkor feleződik a költség.
2012. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én azzal sporolok,hogy a 10literes fogyasztásu 2.5 vectrámat lecseréltem egy 5l. fogyasztásu suzukira.Ritkábban használom,de teljesen letenni nem fogom.Senkitől nem tudnék kölcsönkérni autót,egy pedig jó ha van a családban.Nyáron sokat bicajozom,így még többet sporolok majd.De lemondani teljesen soha nem fogok az autóról,600Ft os benzinár esetén sem.
2012. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Na nem olyan nem lesz az biztos. Eddig sem használtam napi munkába járáshoz de most sem fogom és annyit nem megyek vele, hogy ne tudnám magamnak megengedni akár a 800 forintos benzinár mellett is. Jó az ha van egy autó!
2012. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem teszem el, és nem is spórolok, most akarok átülni egy nagyobb, erősebb autóba. Ahogy drágul a benzin, legalább kitisztulnak a dugók.


Mielőtt nekem esik vki, én nem kívánok senkinek se a drágulást, nem nevetem ki az embert, akinek már nincs pénze tankolni, és nem is kárörvendek felette. De egyelőre nincs okom panaszra, van egy jó állásom és keresek annyit, hogy fizessem a jelentkező költségeket.

2012. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!