Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hagyatékos autó?

Hagyatékos autó?

Figyelt kérdés

Tényleg csak olyan szóljon hozzá, aki hasznos információval tud szolgálni!

Vettem 2009-ben egy autót. Kifizettem a vételárat,amikor mondták,hogy a tulajdonos meghalt és meg kell várni a hagyatéki végzést,hogy oda tudjak adni az adásvételi szerződést. Az autót, forgalmit, biztosítási csekket és autóvezetési megbízást (utólag kiderült,hogy a tulajdonos nevét aláhamisították a meghatalmazáson. Mert mar egy éve halott volt amikor aláírták(egész pontosan ma tudtam meg))megkaptam. 2 éve áll az autó mert nem akarok bajba kerülni,de szükségem lenne már rá. Napokban kaptam telefont,hogy ha fizetek meg akkor megkapom az adasvetelit. De mivel utána jártam meg mindig az elhunyt nevén van. Mi a teendő ilyenkor? Fordulhatok ügyvédhez úgy hogy a pénz átadásról nincs papírom?! Vagy kuka az autó? Mert többet nem akarok érte fizetni!


2012. febr. 1. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy kell érteni, hogy két éve kifezetted egy autó árát, el is hoztad, de semmi papírt nem írtatok? És azóta pihenteted az autót?

Ha ez komoly, akkor jó nagy egy hüje vagy te.

Még örülj, hogy nem küldték rád a rendőrséget autólopásért.

De mondjuk én kétlem, hogy ilyen tényleg van.

2012. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nos előző válaszolóval értek egyt. Amennyire csak lehetett, kitoltál magaddal. Miért hoztad el legalább valamilyen papírral? Arról kellett volna írnotok valamit, két tanú előtt, hogy "<Te neved és adataid> ekkor és ekkor átadtam <Eladó neve és adatai> részére ennyi és ennyi kézpénzt, a <Autó típusa, márkája, rendszáma> gépkocsi teljes vételárát. Aláírás, dátum. Ezt konkrétan most elbuktad, ha rosszhiszemű az eladó. Van egy autód, amivel semmit sem tehetsz, sőt igazából még el is mehetnek hozzád rendőrséggel és visszavitethetik a kocsit, mondván hogy Te azt elvitted tőlük fizetés nélkül. Hiába mondod, hogy nem igaz, papíron tényleg nem történt fizetés. Meg azzal is bajban leszel, hogy átírni ugye 15 napon belül kellett volna. Nos Te ezt két éve nem tetted meg, jó kis bünti várható érte.
2012. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennek ellenére ügyvédhez szerintem elmehetsz, mert azért az eladó is sunnyog rendesen, van mit takargatnia neki is ezek szerint. Gondolom neki sem hiányzik egy NAV vizsgálat például. Viszont Neked egy papír nagyon hiányozni fog: az, ami a pénz átadását igazolja...
2012. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én vártam a hagyatéki tárgyalást de mindig csak húzták az időpontokat..hogy 1 honap és lezárul, menjek vissza a papirert..ezt eljátszották 3szor.aztán lejárt a biztosítása és letettem az autót,és egyéb problémák miatt nem tudtam foglalkozni vele.de most időt szánok rá és rendbe szeretnem tenni a dolgokat. viszont nekem van a halott nevében aláírt megbízásom..amit egy évvel a halála után nem írhatott az ember alá...
2012. febr. 1. 10:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Megbízással nem tudod igazolni a tulajdonjogodat.

Próbálj meg az "eladókkal" zöldágra vergődni, nem biztos, hogy jól jössz ki a dologból, ha pereskedni kezdesz. (Átírási illeték megkerülése, stb.)

Ha nem megy, szétbontod, kiárulod belőle, amit lehet.

Két év alatt így is sokat csökkenhetett az értéke. Milyen értékű kocsiról van amúgy szó?

2012. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Forgalmi,autó minden nálam van. Annak a családnak elég sok baja volt mar a rendőrséggel, így ezért próbálnék ügyvéddel felszólítást íratni nekik, hogy adjanak adasvetelit vagy perre viszem az okirat hamisítást! Erre epitek,hogy talán hatna rajuk. Nem annyira értékes autó, egy 206os Peugeot.ha most rendbe lenne pont nullával szállnék ki mert anno jó vétel volt. De nekem plusz 200.000t mar nem ér meg. Annyit kérnek, de a megállapodás nem ez volt.rendezve volt minden,ők tartoznak a papírral.
2012. febr. 1. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik hogy hagyatéki végzés nélkül az autót el sem adhatták volna neked legálisan.A hagyatéki végzéssel az örökös először is a NEVÉRE iratja az autót és maximum utána adhatja el neked.Mivel nem élő személyről van szó csak a hagyatéki végzés bizonyítja kinek a tulajdonában van az autó.Magyarul neked van egy papirok nélküli autód amit nem helyezhetsz forgalomba mert jogilag nem a tiéd mivel nem te vagy a végzés szerint az örökös és igy gondolom nem is lett az autó a te nevedre iratva.
2012. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
pontosan,de kicsit másképp adták nekünk elő...
2012. febr. 1. 21:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát barátom ez esetben ezt nagyon megszívtad mert még csak el sem tudod adni az autót mert jogilag nem is a tulajdonod hiába fizettél érte.
2012. febr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!