Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » üdv. , mindenkinek! ?

üdv. , mindenkinek! ?

Figyelt kérdés

Egy 1.2-es 8V benzines 94-es Opel Corsa (B) City-m van és a fűtéssel adódtak gondjaim!

Az a probléma, h a vízhőfokjelző kb. 85-90 fok között áll 10 illetve 200 km után is és a fűtés

csutkán kicsit langyosnak mondható! Viszonyításképpen mondom, h a másik Corsánk ami

szintén 1.2-es benzines 94-es de Corsa Swing, kb. 10 perc/5 km után forrót nyom és a vízhőfokjelző

kb. 95-ön áll és nem nagyon mozdul onnan!


Kicseréltük a termosztátot mert azt gondoltuk elromlott de most sincs fűtés! A belső tekerő maxra

van állítva és mégsem!


Amire figyelmesek lettünk az az volt, h 2000-es fordulatról visszaállva alapjáratra kinyomta a vizet

a kiegyenlítő tartályból! Vagyis a hengerfejjel lehet vmi? A tömítéssel esetleg? Levegős a rendszer?

Ha levegős akkor hogyan lehet légteleníteni? Esetleg a fűtőradiátoron van egy csap ami nincs teljesen

nyitva? Lehetséges ez? Mindenesetre a víz nem melegszik fel megfelelő mértékben, a keringés tutira

megy egyébként!

Csak az a helyzet, h a víz meg nem fogy a tartályból!? Ez hogy lehet? Vagy csak nem veszem észre

olyan lassan fogy a víz belőle?


Azért vagyok tanácstalan mert az autót 2 hete vettem és az eladót ismerem, korrekt fazon tehát mondta

volna ha ilyet tapasztalt volna korábban!


köszönöm a segítséget!

Zoltán



2012. febr. 2. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A hűtővíz szintje mikor volt utoljára ellenőrizve? Szerintem az a baj, hogy kevés van benne!
2012. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De hisz ez nem lehet! Egy német autó sosem romlik el, főleg ha benzines! Csak a franciák romlanak el, mert azok sz@rok. Biztos hazudsz...
2012. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem nagyon ellenőriztem a vizet szal lehet, h kicsit fogyott az utóbbi időben csak nem vettem észre! üdv.
2012. febr. 3. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!