Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátort érdemes kiszerelni?

Akkumulátort érdemes kiszerelni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a minusz 10 fokok nem igazán tesznek jót egy akkunak, meg nem is sűrűn van használva a vas, igy kiszedném és bevinném a lakásba. Vélemények?
2012. febr. 3. 14:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1.,

Már nem azért, de nekem szar franciám van és az nem felejtette el amikor az előző akksit kivettem, mert pár hétre elutaztam télen. De ha Opelom lett volna...


2.,

A mérsékelt égövi térségben a töltött akkumulátor elektrolit fagyásától nem kell tartani hiszen fagyáspontja -70 Celsius-fok alatti. Ellentétben az üzemen kívül helyezett, sorsára hagyott akkumulátorokkal melyek elektrolitja kisütött állapotban már -6 Celsius-fokon megfagy. De egy +20 Celsius-fokon 60 Ah-s akkumulátor -20 Celsius-fokon 42%-os.


Ha az akksid valóban kukához közel van és 3-4 hétig be se indítod, akkor érdemes csak bevinni. Egyébként felesleges.

2012. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Túrórudinak:

1.Attól, hogy a Te válaszod után jött az enyém, nem neked szólt, hanem a kérdezőnek.

2.A kérdező nem mindennap használja az autóját, (ahogy én sem, így ez a minden esti cipelgetés nem ide tartozik.

3.A másik, hogy valóban, azt nem írtam, én egy 35 éves Trabantról beszéltem, amely gépjármű esetében szükség van erre a szertartásra.

2012. febr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ez így tényleg nagyon félreérthető lett.

Az a bizonyos válaszom természetesen nem neked szólt, nem is adtál okot arra, hogy így válaszoljak.

Azt a bizonyos "választ" úgy tűnik időközben kimoderálták (bár nem az én kérésemre, de nyilván nem véletlenül, elég közönségesre sikerült), így a tiéd vette át a helyét.

Szorri.

2012. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha új az akkud és van kedved nyugodtan szedd ki ha meg már régi mindenképp.

Én a 6 éves régi akkumat mindig ki kellett szednem mert télen már másnap nem indított volna. De ez a szokásom most is megmaradt az új akkuval is remélem meghosszabodik valamivel az életartama hideg árt nekik állítólag a legjobban.

Valaki még irta fogyasztásnövekedést okoz az akku kivétel.

Ez biztos hogy nem igaz az Ecu-ban 2 program van 1. gyár álltal beprogramozott értékek amíg a motor hőfok lambda szondák nem érik el az üzemi hőfokot ez alapján megy az autó.

Ha valami érzékelő hiba van kigyulad a motort hibát jelző lámpa akkor is e program alapján megy a keverék képzés.

A 2. Egy adaptív program ami az optimális fogyásztás teljesítménynek megfelelően az érzékelő információk alapján változtatja a keverék képzést.

Ezt az akku kivétel nem befojásolja mert ugy is 2-3km megtesz mindenki mire erre vátl az ecu.

Esetleg ha van akkor a hibakódot felejti el az ecu.

2012. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!