Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj a kézifékkel?

Gratianon kérdése:

Mi lehet a baj a kézifékkel?

Figyelt kérdés
Üdv! Van egy suzuki ignis és szegényke kint vészelte át a fagyokat... :(! Ma megjárattam kicsit és hiába van kiengedve a kézifék a jelzőlámpája mégis világított egy pár percig, aztán minden döccenőnél felvillant....! Kipróbáltam rendesen működik am. tehát menet közben nem fogja az autót meg lejtőn parkoltam vele és nem gurult el...de mégis idegesít ez a kis lámpa :)! Köszi a válaszokat!

2012. febr. 12. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a kézifék bowden megfagyott. Ilyen tartósan fagyos időben nem szabad a kéziféket használni rögzítésre, -sebességbe kell tenni. /Nekem -anno- így tanította az oktató!/ A bowden burkolatában lecsapódó nedvesség a ludas, jó lenne egy éjszakára egy fűtött garázs.
2012. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a fékfolyadék szintjét, valószínűleg utána kell tölteni.
2012. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem is minden döccenőnél felvillant...mivel egyébként is vittem kötelezőre, beírtam a hibalistára...aszonták az semmiség, kicsit állítanak a bowdenen...azóta rendben...ha bírod cérnával, járhatsz így is, ha nem, akkor akna, vagy emelő, és tíz perces meló...
2012. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sós latyak is megteszi a hatását,nem biztos hogy megfagyott,lehet csak megszorult. A dobfékeket is meg kéne nézni belülről,ha szorul ki kell kötni a bowdent,megjáratni VD40 el.. Vagy pedig amit T Rudolf írt,olajszint..

Nekünk a Fiaton ezt minden tavasszal meg kell csinálni sajnos,olyan xarul van megcsinálva..

2012. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem 2 éve volt bajom a kézifékkel télen, mikor befagyott és úgy befogta a kereket, hogy az autópályán 30 perc után elkezdett rángatni az autó, addig semmi baj nem volt. Tűz forró volt a felni. Na azóta sose használom a kéziféket :DD
2012. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!